Saarlased jooksid ratastel silmakliinikule tormi

Tuleval nädalal vurab Saaremaal ringi firma Optiprof 2000 mobiilne silmakliinik, mille vastuvõtuajad täitusid väga nobedalt. Kui alguses arvestati 50 inimesega, siis nüüd on registreerunuid juba 150.

“Hetkel on meil nii üle müüdud, kui üldse veel olla saab. Arvestasime alguses kahe päevaga, aga nüüd vist ei tule enam ka nelja päevaga välja,” ütles Oma Saarele Optiprof 2000 registraator-sekretär Marju Uusküla.

Ta lisas, et kui üksikud inimesed praegu veel neile helistavad, siis võetakse nad vastu, aga kohapeal ilma registreerimata arsti vastuvõtule ei pääse.
“Kui, siis ainult niisugusel juhul, kui keegi jääb tulemata, aga see on nii väike võimalus, et siis peaks terve päeva ootama,” arvas Uusküla.
Liikuvas silmakliinikus võtab vastu optometrist, kes teeb kohapeal ka kõik vajalikud uuringud. Uuringutele kulub umbkaudu 15 minutit, kuid vajadusel ka rohkem.

Haigekassa uuringuid ei rahasta ning seega tuleb kliendil endal maksta nii visiiditasu kui ka uuringute eest, kokku 200 krooni. Lisaks leidub bussis küllaldane valik prilliraame ja -klaase.

Marju Uusküla sõnul tehakse bussis ka väikest remonti, kui prillidel on puudu kruvi või ninapadi, kuid ka selleks peab aja broneerima. Samuti paigaldatakse vanadesse raamidesse uusi klaase. Ka olemasoleva kehtiva prilliretsepti alusel valmistatakse prille.
Silmakliinik on Saaremaal 8.–11. novembrini, täpsed peatumiskohad pole veel kindlad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)