
ROHKEM ATRAKTIIVSUST: Ka järgmise aasta merepäevadel loodavad korraldajad nii Kuressaare jahisadamas kui ka Roomassaare sadamas näha pilkupüüdvaid purjelaevu.
Foto: Aare Laine
Kuressaare merepäevade korraldustoimkonna liikmete arvates võiksid eelolevad merepäevad kanduda linnast edasi ka valdadesse. Saaremaal ja väiksematel saartel on palju mereäärseid kauneid paiku, kus midagi võiks korraldada.
“Kui tullakse huvitavate mõtetega, siis kindlasti võtame need kaalumiseks,” märkis Kuressaare Kultuurivara juht Villu Veski.
Teisipäeva pärastlõunal koos istunud Kuressaare merepäevade korraldamise initsiatiivgrupp otsustas, et 2010. aasta merepäevad toimuvad 6. – 8. augustini.
Veski sõnul võtsid arutelust osa Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžist Anni Hartikainen, Saare maavalitsusest Leo Filippov, linnavalitsusest Heli Jalakas, eraettevõtja ja kauaaegne produtsent Reet Truuväärt ja veel mõned inimesed.
“Püüdsime sõnastada uusi ideid ja visioone. Proovisime leida erinevate rahvusvaheliste merepäevade võrgustikust partnereid, toomaks Kuressaare merepäevadele rohkem vaatamisväärset – vanemaid merealuseid, sealhulgas purjekaid,” rääkis Villu Veski.
Regattide korraldajaile pakutakse välja võimalus alustada mõnd purjetamisvõistlust merepäevade aegu Kuressaarest või lõpetada mõni võidusõit siinsetes sadamates.
“Inimesed tahavad näha huvitavaid aluseid ja mitte üksnes näha, nad soovivad nende pardal purjede all ilusaid vaateid nautida ja lainetel liuglemisest mõnu tunda,” pajatas merepäevade peakorraldaja.
Rääkides kontsertidest ja esinejatest, toonitas Veski, et kindlasti kutsutakse Kuressaar-de vähemalt üks Eesti tippartistidest saarlasi ja saare külalisi rõõmustama. “Meie meelest võiksid Kuressaare merepäevad olla saarlaste jaoks hästi kodused. Tahame anda rohkem võimalusi esinemisteks meie oma taidlejatele, et merepäevadest kujuneks tõeline rannarahva pidu,” arutles Villu Veski.
Merepäevade kavas olnud traditsioonilised üritused, nagu haakrikulaat, lastele tegevuse pakkumine ja muud sellised asjad, toimuvad ka tuleval aastal.
Vaatamata keerulisele majanduslikule situatsioonile püüavad korraldajad merepäevade õnnestumiseks anda endast parima. “Taotleme projektidest raha. Selleks on suuremaid ja väiksemaid võimalusi. Just noorte alale oleme projektidest varem raha saanud. Loodame ka järgmisel aastal,” ütles Villu Veski.
Merepäevad on iga aastaga üha kehvemaks minemas. Rahvas aetakse üle Eesti kokku – reklaam ja puha aga mida neile pakutakse siin??? Sel aasta oli ka ava tseremooni olematu, rääkimata sellest, et vaid lähedal olevad inimesed võivad kuulata kõnelejat, sest meie tipp tehnika mehed ei ole ükski aasta suutnud tagada heli kvaliteeti ja kuuldavust ka neile, kes lomi ümbere ei mahu. Avatseremoonia võikss olla tasemel!!!!!
üritus peab olema suunatud naaberriikidest tulevatele merd mööda tulevatele külalistele. Lätist näiteks. Ja miks mitte ka soomest. Ehk nende merekultuuri tilgub siis meilegi.
Häid ideid palju, väga hea. Kõige rohkem meeldib idee purjetamisvõistlusest, miks mitte ka paatidega ühest Saaremaa sadamast teise sõita võisteldes või matkates ja kutsuda kaasa tavainimesi, kes merel pole palju käinud. See oleks kui kohalik Piirist piirini regatt, kus ka palju merekaugeid inimesi kaasa sõidavad. Saaremaale kohapeale on sellist meresõitu tutvustavat koossõitu vaja. Tallinna merepäevadel on ka ühest sadamast teise veesõitusid, mis on väga populaarne.
Miks mitte nihutada merepäevad augusti lõpu poole, kui saaks merepäevi seostada mere äärde kogunemise üritusega, nimetatakse muinastulede ööks? Merepäevadel lõkkesüütamised randades oleks päris hea kulminatsioon. Ja siis oleks üritus kahtlemata ülesaaremaaline. Tore, et Kuressaares on hakatud ülesaareliselt mõtlema, meri ei ole ju ainult Kuressaare juures, vaid meid kõiki saarlasi ühendav.
Ootan uudist pealkirjaga “Merepäevade muusikavalik kandub jazzist kaugemale”
sellel ajal juba koolimõtted peas ja peredel puhkused läbi, kiireks läheb.
Soomlastel sel ajal juba kool käib, ei ole see takistuseks augusti viimasel laupäeval pere kokku ajada ja koos midagi teha, kodust väljaspool.
Tuleb selgelt välja öelda, kas soovitakse teha üritust oma rahvale või ainult turistidele? Siit edasi tuleb ka merepäevade nägu.
turistidele. eestis pole piisavalt suurt huvigruppi, kellele mereteema korda läheks. sellest ka jörbergi ja homenja figureerimine kontserdikavas – see toob eestlase šašlõkki sööma ju.