Merepäevad kanduvad ka linnast välja (9)

Merepäevad kanduvad ka linnast välja

ROHKEM ATRAKTIIVSUST: Ka järgmise aasta merepäevadel loodavad korraldajad nii Kuressaare jahisadamas kui ka Roomassaare sadamas näha pilkupüüdvaid purjelaevu.
Foto: Aare Laine

Kuressaare merepäevade korraldustoimkonna liikmete arvates võiksid eelolevad merepäevad kanduda linnast edasi ka valdadesse. Saaremaal ja väiksematel saartel on palju mereäärseid kauneid paiku, kus midagi võiks korraldada.

“Kui tullakse huvitavate mõtetega, siis kindlasti võtame need kaalumiseks,” märkis Kuressaare Kultuurivara juht Villu Veski.
Teisipäeva pärastlõunal koos istunud Kuressaare merepäevade korraldamise initsiatiivgrupp otsustas, et 2010. aasta merepäevad toimuvad 6. – 8. augustini.

Veski sõnul võtsid arutelust osa Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžist Anni Hartikainen, Saare maavalitsusest Leo Filippov, linnavalitsusest Heli Jalakas, eraettevõtja ja kauaaegne produtsent Reet Truuväärt ja veel mõned inimesed.
“Püüdsime sõnastada uusi ideid ja visioone. Proovisime leida erinevate rahvusvaheliste merepäevade võrgustikust partnereid, toomaks Kuressaare merepäevadele rohkem vaatamisväärset – vanemaid merealuseid, sealhulgas purjekaid,” rääkis Villu Veski.

Regattide korraldajaile pakutakse välja võimalus alustada mõnd purjetamisvõistlust merepäevade aegu Kuressaarest või lõpetada mõni võidusõit siinsetes sadamates.
“Inimesed tahavad näha huvitavaid aluseid ja mitte üksnes näha, nad soovivad nende pardal purjede all ilusaid vaateid nautida ja lainetel liuglemisest mõnu tunda,” pajatas merepäevade peakorraldaja.

Rääkides kontsertidest ja esinejatest, toonitas Veski, et kindlasti kutsutakse Kuressaar-de vähemalt üks Eesti tippartistidest saarlasi ja saare külalisi rõõmustama. “Meie meelest võiksid Kuressaare merepäevad olla saarlaste jaoks hästi kodused. Tahame anda rohkem võimalusi esinemisteks meie oma taidlejatele, et merepäevadest kujuneks tõeline rannarahva pidu,” arutles Villu Veski.

Merepäevade kavas olnud traditsioonilised üritused, nagu haakrikulaat, lastele tegevuse pakkumine ja muud sellised asjad, toimuvad ka tuleval aastal.
Vaatamata keerulisele majanduslikule situatsioonile püüavad korraldajad merepäevade õnnestumiseks anda endast parima. “Taotleme projektidest raha. Selleks on suuremaid ja väiksemaid võimalusi. Just noorte alale oleme projektidest varem raha saanud. Loodame ka järgmisel aastal,” ütles Villu Veski.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)