Juhtkiri: Valmistume halvemaks! (5)

Juhtkiri: Valmistume halvemaks!

 

Iga päevaga tuleb maailma eri paigust üha uusi teateid gripi levimisest. Nakkushaigus ei tunne piire, liiati tänases avatud maailmas. Gripipandeemia puhkemist ei ole Eestis veel kogetud, ometi peab selliseks ohuks igal ajal valmis olema.

Aga kas me oleme valmis? Hädaolukorraks valmistumine on tänaste seaduste järgi vaid omavalitsuste ülesanne, aga kes peaks koordineerima maakondlikku tegevust? Maa-arsti ametikohta pole enam ammugi, kas ühtne tervishoiukorraldus on maakonnas ikka veel maavanema ülesanne?

Küllap on, sest maavanem vastutab ju kogu maakonna toimimise eest, seda ka eriolukorras. Pandeemia puhul on vaja paljusid elualasid ümber korraldada, hea, et selle tarbeks ettevalmistusi tehakse. Kui haigus möllamas, pole kellelgi mõtet toimuvat raske majandusolukorra süüks ajada.

Toimetus ei soovi siinkohal mingit paanikat külvata. Küll aga juhime tähelepanu, et oht on reaalne. Küllap vastutavad ametimehed suhtuvad hoiatustesse tõsiselt, arvame. Aga juba täna on aeg mõelda sellele, kuidas me oma peret ja iseend gripiohu eest kaitseme!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)