Jüri Saar sai koduvalla Pihtla vallavanemaks (15)

Jüri Saar sai koduvalla Pihtla vallavanemaks

VALLAVANEM JA OPONENT: Vallavalitsuse kinnitamist püüdis korraks torpedeerida Tiit Kaasik (vasakul), väites, et volikogu liikmetele peab enne laiali saatma eelnõud, kuid antud punktis seda tehtud ei ole. Kaasiku protesti ei arvestatud ning Jüri Saare juhitav vallavalitsus kinnitati 10 poolt- ja Kaasiku vastuhäälega ametisse.
Foto: Peeter Kukk

Kihelkonna vallavanema ameti koduvalla Pihtla juhi koha vastu vahetanud endine maavanem Jüri Saar valiti eile ametisse. Üllatuslikult vallavanema kandidaadiks seatud Tiit Kaasiku kolme hääle vastu sai Saar kaheksa häält.

Enne valimisprotseduuri püüdis Kaasik ka Saare kandidatuuri vastu protesteerida, kuna volikogu esimees Tõnu Hütt esitas Saare kandidatuuri suusõnaliselt. Kaasiku nõudmisel tegi Hütt selle kohta ka vastava paberi.
Vastne vallavanem tunnistas, et vastaskandidaadi ülesseadmine oli tema jaoks üllatus, kuid lisas, et ikka on hea, kui keegi pressi peal hoiab. Kihelkonnal olevat ta sellega juba harjunud.

Ühe valla juhi koha teise vastu vahetanud Saar ütles, et tal polnud Kihelkonnal olemise vastu midagi ning Pihtlasse tulek oli omamoodi sundkäik.
“Ma ei tahtnud olla mingi peibutuspart,” tunnistas Saar, et valimisvõidu toonud 120 häält panid varem nii maavanem kui ka riigikogu liige olnud meest koduvalla vallavanema ametit vastu võtma.
Saar esitas volikogule kinnitamiseks ka vallavalitsuse koosseisu, milles ta muutusi teha ei soovinud.

Volikogu ees esinedes ütles vastvalitud vallavanem, et teisipäevases Oma Saares mainitud oletus, et Pihtla vallasekretäri kohale asub Andrus Lulla, ei vasta mingil juhul tõele. “Ma pole Andrus Lullat kolm nädalat oma ihusilmaga näinud ega temaga suhelnud,” kinnitas Saar ja lausus, et sama meeskonna töö tagab ka valla jätkusuutlikkuse.

Oma Saarele ütles Saar, et tahab kõigepealt end vallaasjadega kurssi viia. Suurte muudatuste kohta sõnas ta, et esmane muudatus on kindlasti see, et uued on nii vallavolikogu esimees kui ka vallavanem.


Torgu volikogu juhib Mihkel Undrest

Eilsel istungil valis Torgu vallavolikogu nelja poolt- ja kahe vastuhäälega oma esimeheks Mihkel Undresti ja aseesimeheks Tarmo Mägi, mõlemad Keskerakonnast. Volikogu vastvalitud esimees ütles, et lähimal ajal tuleb kokku järgmine volikogu istung ja siis otsustatakse vallavanema koha täitmiseks konkursi väljakuulutamine.

Oma Saare andmetel on võimalike vallavanema kandidaatidena nimetatud Lea Kuldseppa, Slavik Bõstrovi ja Jaan Lemberit. Undresti sõnul ei saa ta neid kuuldusi kinnitada ega kommenteerida.
“Sest ühtegi avaldust laekunud ei ole. Kui kuskil kellegagi midagi on räägitud, siis need jutud ei pea alati paika. Ootame ära, kui ümbrikud laekuvad, siis saab rääkida, kes kandideerib,” lausus ta.

Pöide vallavanemaks sai Jüri Linde

Pöide vallavolikogu kinnitas oma eilsel istungil viie poolt- ja nelja vastuhäälega vallavanemaks Jüri Linde (Külade Liit). Volikogu esimehe Koit Kelderi sõnul osalesid istungil kõik vallavolikogu liikmed.

Laimjalas jätkab Vilmar Rei

Reedel kinnitas seitsmeliikmeline vallavolikogu oma teisel istungil vallavanemaks taas Vilmar Rei (VL Hooliv Laimjala). Hääletussedelitest oli üks kehtetu.

Vallavolikogu juhib Aarne Lember (Hooliv Laimjala), volikogu aseesimees on Vello Rand (Hooliv Laimjala).

Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)