Saaremaal redutanud vargaplika saadeti vangimajja (3)

Reedel mõisteti Kuressaare kohtumajas ühe kuu pikkune reaalne vangistus äsja 18-aastaseks saanud tüdrukule, kes suvel Saaremaal sõbrannal külas olles pani siin toime kolm vargust.

20 päeva Saaremaal sõbranna juures oma kriminaalhooldaja ja vanemate eest peidus olnud ja selle ajaga kolm vargust toime pannud tüdruk toodi reedel Kuressaare kohtumajja, käed raudus, sest ta oli 11. augustil asunud kandma temale varem mõistetud kümne kuu pikkust vangistust, mis pöörati täitmisele.

Süüdistuse järgi varastas Kerli tänavu 20. juulil kella 17 ajal Kauba tänava kauplusest 199 krooni maksnud pluusi, mille peitis käekotti. 3. augustil kella 21 ajal varastas ta Kuressaares Kihelkonna maanteel asuvast kauplusest 250-grammise paki kohvi, mille peitis poest lahkudes seljakotti.
Vargusteseeriale pandi piir nädal hiljem tarbijate ühistu Kauba-aidas. Kerli varastas sealt kolm pudelit Lauaviina 447 krooni väärtuses. Viinapudelid peitis tüdruk käekotti.

Õues peeti Kerli aga kinni, temalt võeti ära varastatud alkohol ja teavitati juhtunust politseid. Turvakaamera salvestiste järgi tõendati ka tema eelnevad vargused.
Tegemist on Lõuna-Eestist pärit tüdrukuga, keda otsis ka juba varem toimepandud kuritegude tõttu kriminaalhooldaja, kuna alaealise asukohta ei teadnud ema ega isa.

Varasem karistus mõisteti talle avaliku korra raske rikkumise eest. Mõned aastad tagasi tungis Kerli koos kaaslastega Tartus kallale ühele tüdrukule, nad peksid teda ja seejärel käskisid tüdrukul nende jalanõud puhtaks lakkuda ja ära süüa täissülitatud rohulible.
Lisaks süüdistati Kerlit ka kehalises väärkohtlemises, sest ühe Tartu kooli juures peksis ta koos kaaslasega veel üht kannatanut.

Kõik oma kuriteod pani Kerli toime alaealisena ning reedel lubas ta Kuressaare kohtumajas, et ei satu iial enam kohtu ette.
“Ma olen selles kindel, olen oma õppetunni saanud,” lubas ta kohtus. Kuna trellide taga tuleb koos uue karistusega veeta 11 kuud, asus neiu vanglas ka õppima, et lõpetada pooleli jäänud põhikool.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)