Kuidas vältida grippi? Pese käed puhtaks! (1)

Tallinnas toimunud nõupidamisel arutati, kuidas vältida uut tüüpi gripi A/H1N1 epideemia puhkemist Eestis, ning tervishoiusüsteemi valmisolekut ja koostööd, kui nimetatud gripp siiski peaks meil levima.

Kuna gripiviirus säilib väliskeskkonnas suhteliselt lühikest aega, on hügieenireeglite järgimine, s.o tavaline kätepesu gripi ennetamiseks kõige lihtsam ja tõhusam viis.
Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Inna Kask ütles, et praegu, kus on alanud tavapärane ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hooaeg, on kõige olulisem haiguse leviku vältimine.

“Enamik gripiviirusi allub viirusevastastele ravimitele, nende hulgas ka uus gripiviirus A/H1N1. Viirusevastased ravimid on retseptiravimid ja seetõttu määrab vajaliku ravimi haigele arst. Uue gripiviiruse A/H1N1 vaktsiin on väljatöötamisel,” rääkis Kask.
Haiguse leviku vältimisele saavad inimesed ise palju kaasa aidata, teades, kuidas nakkus levib ja kuidas haigestumist ennetada. Haigestumise korral on mõistlik võtta ühendust perearstiga, jääda koju, vanematel mitte saata haigestunud lapsi lasteaeda või kooli.

Tervisekaitseinspektsioon on töösse rakendanud gripi infotelefoni 51 02 270 (tööpäeviti kl 9–17), muul ajal saab helistada perearsti nõuandetelefonil 1220. Vt ka www.tervisekaitse.ee .

Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)