Juhtkiri: Lisaraha hädasolijate toetamiseks (1)

Juhtkiri: Lisaraha hädasolijate toetamiseks

 

Raskustes inimestel on õigus toimetulekutoetust saada, see on seadustega tagatud. Riik eraldab vastava raha omavalitsustele, kellel kohapeal toimuvast selgem ülevaade on.

Ei ole just kauge minevik, kui toimetulekutoetuste raha jäi aasta lõpuks kasutamata ja need summad tõsteti uude eelarveaastasse sama rea peale. Peamised toetusetaotlejadki olid inimesed, kes aegade muutudes elu hammasrataste vahele jäänud. Nüüd on olukord aga teine.

Tööpuudus paneb riigi õlule üha suuremaid kohustusi. Üheltpoolt laekub eelarvesse raha vähem, teisalt vajavad inimesed rohkem tuge. Piirkonniti on pilt erinev, seekordne maakonda eraldatav 150 000 krooni lisaraha on umbes sama summa kui ühe keskmise valla toimetulekutoetuse vajadus aastas.

Seekordne eraldis viitab sellele, et abivajajaid on rohkem linnas ja selle lähiümbruses. Toimetus paneb aga südamele kõigile, kes on majanduslanguse ja töötuse tõttu hätta sattunud: pöörduge abi saamiseks oma linna- või vallavalitsuse poole. Riik on teie abistamiseks vastavad summad eraldanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)