Piret Pihel nõus võtma abilinnapea koha (7)

Piret Pihel nõus võtma abilinnapea koha

TULEVANE ABILINNAPEA: Piret Pihel volikogu istungil hääletamas volikogu esimehe kandidaadi Erik Keerbergi poolt. Nüüd on ta andnud nõusoleku asuda abilinnapea kohale.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaare haridusala abilinnapea koha on nõus vastu võtma praegu Saaremaa ettevõtluse edendamise sihtasutust juhtiv Piret Pihel, senisel kohal jätkamiseks andis nõusoleku rahandusvaldkonna abilinnapea Kalle Koov.

Mõlemad peavad selleks lahkuma Kuressaare linnavolikogust, kuhu Pihel sai mandaadi 69 ja Koov 234 häälega.
Uus linnavalitsuse koosseis kinnitatakse ametisse volikogu erakorralisel istungil 19. novembril.
Piheli ja Koovi asemel tulevad volikogu asendusliikmeteks tõenäoliselt Kaarel Väer ja Reet Truuväärt.

Järgmisena pääseks volikokku Anton Teras, kes ütles Oma Saarele, et mingeid eelkokkuleppeid pole selles küsimuses tehtud.
“Me ei mängi niimoodi malet, et vaatame mitu käiku ette. Kaarel Väer on öelnud, et võimalusel ta kooli kõrvalt volikogu töös osaleks, ja miks ta ei peaks seda tegema,” sõnas Teras. “Reet Truuväärt on samuti igati tubli ja asjalik inimene ja igati volikogu kohta väärt.”

Uues linnavalitsuse koosseisus kuulub üks koht Reformierakonna võimuliidupartnerile Isamaa ja Res Publica Liidule. Oma Saarele teadaolevalt on sotsiaal- ja noorsootöö ala abilinnapea koht broneeritud senisele haridusala abilinnapeale Argo Kirsile.
Linnavalitsuse koosseisu kuulub ka arenguosakonna juhataja. Linnapea Urve Tiiduse sõnul pole välistatud, et selle koha peale korraldatakse konkurss.

Kuressaare volikogu võimuliidu moodustasid eelmisel nädalal Reformierakond, IRL ja Sotsiaaldemokraatlik erakond. Opositsiooni jäeti Keskerakond, kellele võimuliidu kavatsuste protokolli kohaselt pakutakse vaid revisjonikomisjoni esimehe kohta.
Keskerakonna fraktsioon on pakkumist arutanud ning Oma Saare andmeil pole välistatud, et pakutud kohast loobutakse ja võetakse vaid paar komisjoni liikme kohta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)