Olena loomad kolivad tasapisi talvekodudesse (26)

Olena loomad kolivad tasapisi talvekodudesse

OLENA JA LOOMAD: Olena Voolu sõnul on tal mure veel hobuste ja kitsedega, kes seni on Muratsis lageda taeva all.
Foto: Peeter Kukk

Osa MTÜ-le Olena Loomapark kuuluvaid loomi on saanud talveks ajutiselt hoiukohad, ent osa neljajalgseid ootab ikka veel asenduskoju pääsemist.

Loomapargi omaniku Olena Voolu sõnul on ta Randverest minema kolinud linnud ja lambad, asenduskodu vajavad kuni kevadeni veel tuvid, merisead ja väikesed närilised teegud.

“Eraisikud pakkusid ise oma abi. Nad reageerisid regulaarsele abipalvele, mis oli lehes. Mustjalas võttis kaks talu endale kahe peale linnud ja väikesed loomad ning võtavad lambad ka,” ütles Olena Vool, lisades, et Muratsis on hobused ja kitsed ikka veel lageda taeva all ja kõige raskemas olukorras. “Eriti kitsed, sest nad hakkavad poegima.”
Kokku ootab uut asenduskodu kolm kitse, kolm hobust ja ülesleitud lehm, kes Olena sõnul asub Kaarma vallas, kuid sealsed inimesed hoiavad looma enda juures vaid ajutiselt.

“Temale on ka kevadeni hoiukodu vaja,” lausus Vool. Tema sõnul on abipalve peale loomi aidata laekunud ka kaks väiksemat annetust.
Saaremaa veterinaarkeskuse peaspetsialist Andro Jürisson ütles, et keskus vaatab, kui palju ja kuhu Vool loomi ära viib, siis võtavad nad nende kohtadega ühendust ja uurivad, kas loomad on sinna reaalselt ka jõudnud ja mis tingimustes nad elavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)