Vastukaja (9)

Kolmapäeval, 28.10. on Oma Saares ilmunud äärmiselt eksitav ja ebaadekvaatne info II samba pensionifondide tootluse kohta.
Artiklis viitate küll allikana pensionikeskus.ee lehele, kuid sealt need numbrid pärit pole.

Erinevused on märkimisväärsed. Teie artiklis olevad andmed ERGO kohta on eksitavad, sest ajalehes toodud info kohaselt on ERGO 2P2 fondi tootlus negatiivne, tegelikkuses on fond aasta jooksul näidanud positiivset 9–23% tootlust!

Kuna nimetatud nädal on viimane nädal, kus saab esitada taotlusi pensionifondi vahetamiseks ja pensionifondiga liitumiseks järgmisest aastast, siis on teie ajalehes ilmunud eksimus märgilise tähendusega ERGO pensionifondidega liitunute ja potentsiaalsete liitunute jaoks. Seetõttu nõuame info parandamist ja vastavusse viimist tegelikkusega.

Anu Vahtra-Hellat
ERGO Kindlustuse AS-i
kommunikatsioonijuht

 

Pensionifondide tootluste puhul ei ole tegemist salajase informatsiooniga, pangatöötaja peabki seda infot kliendile näitama ja soovi korral kaasa andma. Sisuliselt on tegu avaliku infoga ja Nordea töötaja on kõik õigesti teinud.

28. oktoobri Oma Saares ilmunud tootluste võrdlustabelis on väga oluline fakt võrdluse periood: pangatöötaja poolt edastatud tabelis on perioodiks märgitud 15.09.2008 kuni 4.10.2009. Artiklis on see-eest viidatud II pensionisamba tootlikkusele jooksval aastal. Jooksva aasta tootlikkuseks saab aga lugeda perioodi 1.01.2009 kuni 26.10.2009 (eile lõunaks olid kättesaadavad esmaspäeva õhtused seisud).

Fondide tootluste esitamisel on periood väga oluline, sest need võivad päevadega muutuda.
Kindluse mõttes kontrollisime veel kord üle, et meie esitatud tabelis oleksid punktuaalselt õiged andmed. Ja võime kinnitada, et need on korrektsed. 

Gaili Eding
Nordea Pank Eesti pressiesindaja

 

Lugesin 28. oktoobri Oma Saarest “Lihtsa küsimuse” rubriigist andmeid pensionifondide tootlikkuse kohta jooksval aastal. Aga nii lühikese perioodi – olgu selleks 9 kuud või aasta – põhjal ei tohi teha oma otsuseid pensionifondide vahetamise kohta.

Kogu pensionifondide tootlikkusega seonduvat võib kõige ilmekamalt võrrelda maratonijooksuga, kus võitja ei selgu mitte kümnendal või kahekümnendal kilomeetril, vaid ikka viimastel meetritel. Oma Saares avaldatud tabeli järgi ei ole kohe kindlasti mõtet minna pensionifondi vahetama. Soovitan oma fondi seisu jälgida pidevalt aadressil www.pensionikeskus.ee .

Vello-Ivar Kald

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)