Voolukatkestus jättis tuhanded kliendid elektrita

Eile öösel toimus kahes Eleringile kuuluvas Saaremaa alajaamas voolukatkestus, mis jättis elektrita tuhanded kliendid.

Elering OÜ pressiesindaja Kersti Prei sõnul lülitus 26. oktoobril kell 23.40 välja Orissaare alajaama jõutrafo. Elektriühendus taastati Orissaare alajaamas kell 3.15. Lisaks lülitus kell 5.33 välja Valjala alajaama trafo. Valjala alajaama toide taastati kell 10.04, kuid viimased elektrivarustuse taastamised toimusid kell 13.49.

Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ Juhtimiskeskuse Põhja piirkonna juhtivspetsialist Villord Laul ütles Oma Saarele, et eile varahommikul releekaitsest välja lülitunud Valjala alajaama jõu-trafo jättis elektrita 2661 klienti ja 220 alajaama.

Vooluta jäid Valjala ja Laimjala vald täielikult ning osaliselt Orissaare, Leisi, Pihtla ja Kaarma vald. Keskpäevaks sai enamik kliente elektri tagasi, kinnitas Laul, lisades, et vooluta jäid veel Valjala vallas Ariste, Jursi, Kallemäe, Vanalõve, Sakla, Oessaare, Siiksaare ja Turja küla 268 klienti ja 25 alajaama, kuna nende toidet ei saanud teistele fiidritele ringi lülitada.

“Need kliendid saime ära toita umbes kaks tundi hiljem, s.o kell 13.51,” ütles Laul, kelle sõnul oli eile päeval Valjala vallas Rahu külas omaette rikke tõttu väljas veel 14 klienti – seal oli põhjuseks lühis ja põleng alajaamas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)