Udu häiris nädala alguse lennuliiklust

Eile-üleeile häirisid Kuressaare ja Tallinna vahelist lennuliiklust taas sobimatud ilmastikuolud. Eile hilines Tallinnast tulev lennuk paksu udu tõttu ning üleeile pöördus kiiresti tekkinud udu pärast pealinna tagasi juba lendu tõusnud lennuk, mille reisijad toodi Saaremaale bussiga.

“Lennundus on just reisijate ohutuse, julgestuse ja turvalisuse pärast üksikasjadeni reglementeeritud valdkond, kus iga väikseim protseduur on kõigis lülides väga täpselt kirjeldatud,” selgitas Estonian Airi pressiesindaja Ilona Eskelinen. “Ka ilmaoludest tulenevad lennuplaani muudatused tehakse eelkõige turvalisuse ja ohutuse eesmärgil. Määravad ju näiteks udu ja pilved (nende tihedus ja kõrgus) lennuki maandumiseks vajalikud tingimused.”

Sõltumata ilmast, soovitab ta igal juhul aegsasti lennujaama tulla, et end lennule registreerida õigeaegselt, sest isegi näiliselt kehva ilma korral võivad tingimused olla lendamiseks sobivad ja vastupidi.
“See, mida meie, tavainimesed, ilmaennustusest välja loeme, ei ole paraku see, mida vaadatakse siin lennujuhtimise tasemel,” rääkis Eskelinen. “Siin vaadatakse teisi parameetreid, kas või seda, kui madalal on pilved sihtkohas,” tõi ta ühe näite.

Lennu edasilükkumise korral tuleb oodata lennu kohta esitatavat teavet, mida edastab lähteväravas lendu teenindav lennujaama personal, lisaks kuvatakse infot ka lennujaama monitoridel.
Ilona Eskelinen selgitas, et kui ka lennureis ilmaolude tõttu tühistatakse, pakutakse reisijatele sihtkohta jõudmiseks alternatiivseid võimalusi (nagu sel esmaspäeval).

Enam kui kahetunnise hilinemise korral pakutakse reisijatele kerget einet ja võimaldatakse kommunikatsioonivahendite kasutamist. Juhul kui reisija on teinud kulutusi näiteks oma telefoniga rääkides, hüvitatakse need kuluarvete alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)