MTÜ Saarte Sadamad loodud (3)

Orissaares Valge Varese trahte-ris kogunes pühapäeval paarkümmend merendushuvilist, kes moodustasid MTÜ Saarte Sadamad. Valiti neljaliikmeline juhatus.

Lisaks Lõunarannale, Pallasmaale, Soelale ja Lõmalale on huvi üles näidatud Nasvalt, Karalast, Ruhvest, Atlast jm kohtadest.

MTÜ eesmärk on luua toimiv ja reaalselt koos töötav saarte sadamate võrgustik. Ühing plaanib sõlmida ka konsortsiumileppeid kohalike omavalitsustega, kel on sadam. MTÜ liikmeks võivad astuda ettevõtted ja eraisikud, nii olemasolevate kui ka ehitatavate sadamate omanikud, nii haldajad kui ka arendajad.

Esimeseks tööks on sadamate inventeerimine, vaja on luua saarte sadamate kaart ja koguda kokku ajakohane info sadamate kohta, koostada ühine pilt, visioon ja arengukava, mis saab iga sadama arendusprojektide aluseks.
Juba tegeletakse ühisturundusprojekti ja ühiste arenguks vajalike hangete ettevalmistamisega. Näiteks on ühiselt odavam tellida sadamate mõõdistamised, kui tehes seda eraldi.

Ühine siht ja eesmärk on koos turundatav saarte sadamate võrgustik, kus iga sadam toetab ülejäänud sadamate eksistentsi ja õigustab naabri olemasolu, millest saavad kasu ka sadamate külastajad ja kliendid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)