Lastekirjanik Meelike Saarna: Saaremaa on mu lemmikkoht

Lastekirjanik Meelike Saarna: Saaremaa on mu lemmikkoht

PÕNEV JA HUVITAV: “Kas te teate, mida on kirjutamiseks vaja? Ja kuidas need jutud sünnivad, tahate kindlasti teada?” alustas vestlust Kuressaare põhikooli õpilastega lastekirjanik Meelike Saarna.

Möödunud teisipäeval Saare maakonna keskraamatukogu laste lugemissaalis toimunud ettelugemispäeval tutvustas oma raamatuid “Kuldsed põrnikad. Piia ja Miia suvi” ja “Roosi Saaremaa suvi” lastekirjanik Meelike Saarna. Saaremaa lapsed olid ka esimesed, kellel avanes võimalus kuulata lugu kahest koerast ja lõbusast rohelisest bussist kirjaniku kevadel ilmuvast raamatust “Päikesetäpiline lepatriinu”.

“Nii huvitav ja tore, kirjuta palun kohe hästi paks raamat,” arvasid uuest raamatust Kuressaare põhikooli II ja III klassi õpilased. Meelike Saarna selgitas lastele, mida on kirjutamiseks vaja ja kuidas tema jutud sünnivad: “Kõik need lood on sündinud sellest, mis on minuga juhtunud, mida olen kuulnud, mõelnud, tundnud, kogenud, lugenud – nii sünnibki üks uus maailm.”

Lapsed palusid “Roosi Saaremaa suvest” ette lugeda kõige vahvama jutu, mis kirjanikule endale kõige rohkem meeldib. Meelike Saarna luges ette loo, kuidas Roosi lossis vangis oli.
“Saaremaa on mu lemmikkoht. Kui ma Muhumaalt Saaremaa poole sõitsin, tundsin, kuidas süda sulab sees,” tunnistas Meelike Saarna, kes satub saarele aastas korda paar.
Kuressaare põhikooli õpetajad ütlesid, et muljed kohtumisest on väga head. “Peame oma häbiks tunnistama, et ei olnud üldse kursis nende raamatutega, aga nüüd teame, mida lastele soovitada,” nentisid pedagoogid.

Oma Saarele rääkis Meelike Saarna, et on kirjutanud ka ühe romaani täiskasvanutele ja üks on pooleli, kuid lastekirjandust on nii tore kirjutada, sest see pakub endale nii palju. “Võrreldes romaaniga on lastekirjandust kirjutada kuidagi kergem, see tuleb justkui palju lihtsamalt,” sõnas Saarna. “Ma tunnen ennast väga hästi, kui ma lähen tagasi nende lapsepõlvelugude sisse. See on niisugune omal moel tervendav protsess, et ma mingis mõttes nagu teeks endale uue lapsepõlve.”

“Roosi Saaremaa suvi” on ajendatud tema sõnul nendest suvedest, kui ta oli 5–6-aastane plikatirts, kes käis koos isaga pargis jalutamas, parte söötmas ja lossis. “Selles raamatus on hästi palju asju, mis on olnud siin Saaremaal, aga seal on ka neid asju, mis on juhtunud kusagil mujal, teisel ajal, ja ka minu oma laste lood lippavad läbi. Kirjandus sünnibki, kui on nii palju asju koos, sinna ümber tekib nagu uus maailm,” tõdes Saarna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 142 korda, sh täna 1)