Kaali trahter on võõrustanud nii kroonitud kui kroonimata riigijuhte

Kaali trahter on võõrustanud nii kroonitud kui kroonimata riigijuhte

TUULT TIIBADESSE: Juristitööst vabal ajal jõuab Leo Siniavski (vasakul) Kaali ka turiste tuua. Leo ja Karin Siniavski kinkisid Alver Sagurile miniatuurse tuuliku.

Reedel kümneaastaseks saamist tähistanud Kaali trahter on jõudnud ajaloo seisukohast küllaltki lühikese ajaga võõrustada paljude Euroopa riikide juhte.

Rohkete fotode ja arvukate sissekannetega külalisteraamat annab kujuka pildi inimestest, kes trahterit kümne aasta jooksul külastanud. Nende hulgas on olnud Taani kuninganna Margrethe, Eesti vabariigi presidendid Lennart Meri ja Arnold Rüütel, kes on just Kaali trahterisse lõunat sööma kutsunud Soome, Läti ja Poola presidendi. Trahteris on einestanud välisriikide suursaadikud, peaministrid, valitsuste liikmed ja tuhanded turistid.

Kümneseks saanud sünnipäevalapsele laulis tervituslaulu Erich Krieger, toitlustuskoha rajaja ja omanik Alver Sagur võttis vastu õnnesoove ja kingitusi. Pihtla vallavanem Tõnu Hütt toonitas oma kõnes ettevõtja Alver Saguri osa vallaelu edendamisel.
“Nüüd ei oska me oma elu ilma Kaali trahteri ja külastuskeskuseta ette kujutadagi. Tänu nendele ehitistele on Kaali ärganud nagu uuele elule. Meil on koht, kus teaduskonverentse pidada ja kus toitlustada arvukaid külalisi,” märkis Tõnu Hütt.

Reedel jalutas arvukas sünnipäevaseltskond tund enne südaööd tuledesäras järve äärde, kus Erich Krieger esitas oma rikkalikust repertuaarist mõned romantilised lood.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)