Abilinnapea kutsub blogima (5)

Abilinnapea kutsub blogima

ARVUTIAJASTU: Argo Kirss (keskel) koos Sergei Bortnikovi ja Villu Veeliga valimiste õhtul jälgimas arvutiekraanilt tulemusi.

Tänapäeval, kui internetis suhtlemine on muutunud tavaliseks, on pea igal endast lugupidaval poliitikul oma blogi ehk veebipäevik või kasutab ta oma ideede levitamiseks mõnda muud interneti suhtlusvõrgustikku. Kuressaares tegi esimese taolise abilinnapea Argo Kirss.

Aadressil argokirss.blogspot.com asuvas veebipäevikus andis abilinnapea vastuse ka Oma Saare küsimusele, et miks ta seda teeb. “Kui asi väga lühidalt kokku võtta, siis eks asja eesmärk on ikka selline, nagu ma ka siin blogi sissejuhatuses kirjutan – et saaks parema linna,” põhjendab Kirss. Tema arvates kuulub mõtete avaldamine iga linna juhtimises osaleva inimese kohustuste hulka, kuid alati ei ole võimalust või ei sobi näiteks lehes kohe kõiki mõtteid avaldada.

“Neid mõtteid ja ka teostusi, mille puhul on jäänud välja hõikamata, et olen olulises mahus asjadele kaasa aidanud, on ikka küll ja küll. Ja nagu elu on näidanud, ei ole see tagasihoidlikkus mitte kasuks tulnud,” toob Kirss välja veel ühe põhjenduse.

Samas teeb ta ka üleskutse, et näiteks Kuressaare linnavolinikud võiksid oma blogi püsti panna, et avaldada oma mõtteid linna asjadest. “See oleks ikka täiesti uus tase, kui kogu volikogu nii mõtteid avaldaks ja neid siis ka vastastikku kommenteeriks,” arvab Kirss.

Linnapea säutsub

Teine Kuressaare linna juhtisik, kes ühel või teisel viisil kasutab mõnda suhtluskeskkonda, on linnapea Urve Tiidus, kes on valinud Twitteri. Või siis teisisõnu seal säutsub, sest nii kutsutakse sealseid 140 tähemärgiga piiratud jutukatkeid, mida saavad interneti vahendusel jälgida kõik. Tiiduse mõtted ei piirne rangelt vaid linnajuhtimisega, linnapea räägib ka oma argielust.

“Ei unustanud kella keerata. Kui aru sain, et üks tund nii kui maast leitud, olin päris rõõmus. Vedelesin selle auks diivanil terve tunni. Hea!” nägi näiteks välja pühapäeva varahommikul kirjutatud postitus aadressil www.twitter.com/urvetiidus .
Urve Tiidus ise tunnistab, et Twitteri kasutamist soovitasid talle lapsed ning talle meeldis selle asja formaat. “Eriti meeldis mulle see 140 tähemärki, mis on peaaegu sama range formaat nagu jaapani luulevorm haiku,” ütleb Tiidus, kes on end registreerinud ka LinkedIN võrgustikku.

Abiks valimistel

Interneti erinevate võimaluste kasutamist oli märgata ka möödunud valimiste ajal. Eelkõige kasutasid neid nooremad kandidaadid. Nii promos valimisliit Kuressaare Kodanik ennast Twitteri ja Facebooki kaudu ning valimisliidus kandideerinud Taavi Rauniste sõnul jõudis suur osa Kuressaare Kodaniku veebilehe külastajatest sinna just nende kanalite kaudu.

Orkuti suhtluskeskkonda kasutasid edukalt ära reformierakondlased Kaarel Väer ja Juhan Kolk, kes tuletasid inimestele meelde, et tuleks ikka valima minna, ja andsid ka nõu, millise kandidaadi number tuleks valimissedelile kirjutada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)