Vangerdused viisid Erik Keerbergi volikogu esimeheks (20)

Vangerdused viisid Erik Keerbergi volikogu esimeheks

ANNAB ENDA POOLT HÄÄLE: Erik Keerberg oli üks 21-st volinikust, kes Erik Keerbergi volikogu juhiks valisid.

Omamoodi pretsedent loodi eile Kuressaare linnavolikogus, kui volikogu esimeheks valiti Erik Keerberg, kes pääses Kuressaare raekotta valimised võitnud Reformierakonna nimekirja alles kolmanda asendusliikmena.

“Inimene õpib kogu elu ja on seega õpipoiss. Loodan teie mõistvale suhtumisele,” ütles Erik Keerberg teda ühehäälselt end juhtima valinud volikogu ees pärast valimistulemuste väljakuulutamist. Keerbergi igapäevane töö on Kuressaares tegutseva elektroonikafirma Enerpoint juhtimine.

Oma Saarele ütles Keerberg, et midagi ta kardinaalselt volikogu töös ja traditsioonides muutma hakata ei kavatse, kuid omad mõtted tal on ja nendest räägib ta siis, kui volikogu töö sisuliselt pihta hakkab.
Teise päevakorrapunktina valiti linnavolikogu 7. koosseisu avaistungil volikogu aseesimeheks IRL-i esindaja, endine volikogu esimees Toomas Takkis, kes pidi tunnistama ka kerget vastuseisu. Takkise poolt hääletas 17 volinikku ja vastu oli neli.

Volikogu võttis ka teadmiseks senise linnavalitsuse tagasiastumispalve ning kuulutas järgmise istungi ajaks 19. novembri, mil kõigi eelduste kohaselt valitakse Kuressaare linnapeaks taas Urve Tiidus ja kinnitatakse linnavalitsuse uus koosseis.

Skeemid kui malemängus

Olgugi et linnapea Urve Tiidus kuulutas juba koalitsiooni kavatsuste protokolli allakirjutamisel, et Reformierakonna kandidaat volikogu esimehe kohale on Erik Keerberg, ei jäänud palju puudu, et Keerberg poleks üldse volikokku pääsenud. Kõik sai klaariks alles loetud tunnid enne istungit.
Selleks, et Erik Keerberg saaks volikokku, oli kolmel tema ees oleval liikmel vaja lahkuda. Oma liikmelisuse peatas linnapea Urve Tiidus ja ministriameti tõttu ei saa volikogus töötada Jaanus Tamkivi.

Oma Saare andmete kohaselt lootis Reformierakond, et kolmandana peatab oma liikmelisuse üks tõenäoline tulevane linnavalitsuse liige. Kõnealune isik seda siiski teha ei soovinud ning seega pidi Keerbergile koha tegemiseks loobuma keegi teine.
Eile ennelõunal vestles Oma Saar teise asendusliikmena volikokku pääsenud Kaarel Väeriga, et teha 21-aastasest mehest lugu kui läbi aegade noorimast volikoguliikmest ning lepiti kokku, et kohtutakse kell kolm volikogu saalis. Istungile saabus Väeri asemel hoopis Keerberg.

Linna valimiskomisjoni esimees Mati Leis kinnitas, et Kaarel Väer oli eile peatanud oma liikmelisuse, kuid Leis lisas, et ta saab alati tagasi tulla.
Kaarel Väer ise ütles Oma Saarele, et oli siiski leidnud, et ei saa Tallinnas kooliskäimise tõttu esialgu volikogu töös aktiivselt osaleda ja seetõttu ta oma liikmelisuse ka peatas. Väer kinnitas, et mõne aja pärast kavatseb ta kindlasti naasta.

Värskelt valitud volikogu esimees Erik Keerberg ei osanud eile veel öelda, kas linnavolikogu koosseisus toimub tulevikus mingeid muutusi.
Eelmise volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Toivo Alt väitis, et tegemist ei olnud mingisuguste vangerdustega ja partei Väeri lahkuma ei sundinud. Isiku kohta, kelle lahkumist esiotsa loodeti, ütles Alt, et eks iga inimene tahab enne ära kuulata, mis talle pakutakse, ja alles siis otsustada. 

Alt lisas, et nüüd on linnavalitsuse kokkupanemiseks küll kuu aega, kuid tahetakse siiski hakkama saada lühema ajaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 97 korda, sh täna 1)