Linnavalitsus ei kavatse golfifirmat hätta jätta (16)

Kuressaare linnavalitsusel tuleb lähiajal leida suuri summasid, et turgutada AS-i Saaremaa Golf, mille aktsiatest kuulub linnale 62,9 protsenti.

Nimelt võttis Saaremaa Golfi aktsionäride erakorraline üldkoosolek reedel vastu otsuse suurendada aktsiakapitali 42,6 miljoni kroonini.
Golfiettevõtte nõukogu esimehe Jüri Tiituse sõnul on tegu suunatud emissiooniga olemasolevatele aktsionäridele, mitte investorite kaasamisega. Aktsiakapitali suurendatakse rahaliste sissemaksete teel 852 uue A-seeria aktsia väljalaskmisega, mille nimiväärtus on ligi 26 000 krooni aktsia kohta.

Kuressaare linnal tekib seeläbi suurosanikuna võimalus 536 aktsia märkimiseks. Juhul kui linn kavatseks märkida kõik võimalikud aktsiad, tuleks linnakassast välja käia üle 13,5 miljoni krooni.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi kinnitusel ei ole siiski eesmärgiks ära märkida kõik aktsiad, vaid teha seda sellises ulatuses, et golfiettevõte püsiks pinnal. Koov selgitas, et golfifirma peab tasuma oma selleaastased kohustused ja ka toimima kuni järgmise golfihooaja alguseni. “Selge on see, et linn ei jäta AS-i Saaremaa Golf hätta,” oli Koov kindel.

Tema sõnul ei saa praegu veel öelda, kui suure summa kavatseb linn välja käia, kuna see sõltub mitmest asjaolust. Kindlasti püütakse saavutada panga ees olevate kohustuste maksegraafiku pikendamist.
Selle tulemusena kujuneks vajalik rahasüst oluliselt väiksemaks. Koov usub, et paari aasta pärast saab golfiettevõte juba korralikult hakkama. Abilinnapea arvates on pankade paindlikkuse kõrval väga oluline ka see, kui säästlikult suudetakse ettevõttes majandada ja kui hästi tehakse eelolevate hooaegade müügitööd.

Linn on ettevõtte aktsiakapitali suurendamises ühel korral juba osalenud. Märtsis 2008 suurendati firma aktsiakapitali samuti aktsionäridele suunatud emissiooniga. Tollal panustas linn aktsiate ostmise kaudu 8 miljonit krooni.
Abilinnapea Koovi sõnul võib säärane otsus olla küll ebapopulaarne, kuid veel ebapopulaarsem otsus oleks kaua arendatud ettevõte hätta jätta, nii et see muutuks tegutsemisvõimetuks. 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)