Rae poe külastajad said gaasi (4)

Rae poe külastajad said gaasi

POOD GAASIST PUHTAKS: Kohale rutanud päästetöötajad tõmbasid tööle ventilaatori ja imesid Rae poe gaasist tühjaks.

Eile õhtul oli Kuressaare kesklinnas Rae poes gaasirünnak, mis sundis evakueerima kõik poes viibijad, ja kohale tulnud päästjad ventileerisid ruumid.

“Võtsin ajalehe ja läksin kassasse maksma, kui vaatasin, et müüjad seisavad, valged lapid suu ees,” rääkis üks klient Oma Saarele, lisades, et seejärel tundis ta ka ise kurgus tugevat kipitust ja silmist hakkas vesi jooksma.

“Läksin siis uurima, mis lahti on, kuid keegi mulle siis vastata ei osanud,” rääkis ostja silmi pühkides.
Osa toimunut pealt näinud noortest teadis pakkuda, kes gaasirünnaku taga võis olla, kuid midagi kindlat keegi siiski ei öelnud. Kuigi täpselt ei olnud eile veel ka teada, millist gaasi Rae keskuses lasti, oli esialgsetel ja kinnitamata andmetel tegemist pisargaasiga.

Sireenide saatel tuiskas sündmuskohale politsei, kes aitas rahva poest välja juhatada. Kohale rutanud päästeamet ventileeris ruumid. Igaks juhuks tuli sündmuspaika üle vaatama kiirabi, kuid õnneks ei olnud siiski ohvreid, keda tulnuks abistada.

“Mina nägin, et mingid noored olid trikiratastega seal poe ukse vahel,” rääkis Oma Saarele mees, kes poe ukse juures seisis. “Tulid kahekesi ratastega ukse vahele, korraks nad siin seisid ja sõitsid siis kohe minema,” ütles mees, täpsustades, et seda, kas nad gaasi lasid, ta ei näinud. “Aga kahtlaselt kiiresti sõitsid nad minema küll,” lisas ta.
Kahjuks ei pannud midagi kahtlustäratavat tähele ka Rae poes valvav turvatöötaja.

“Mingisugust gaasi lasti ja hetkel hoiame uksi lahti, et värske õhk sisse saaks,” rääkis turvamees, kes ei märganud midagi kahtlast enne, kui ruumis hakkas levima mingi imelik lõhn.
“Mis viga kuskilt taskust siis see sutsakas gaasi lasta,” ütles poekülastaja, kel samuti silmad vett jooksid. “Mingite poisikeste temp,” oli ta pahane, et poeskäik untsu läks, seda enam, et kesklinnas rohkem toidupoode ei ole.
“Nende õnn, et keegi pikali ei kukkunud ja tõsiseid tervisekahjustusi ei saanud,” lisas ta.

Politseist ei osatud eile õhtul veel täpselt öelda, milline menetlus antud juhtumi uurimiseks algatatakse, kuid eile õhtul rääkisid poe töötajatega juba kriminaalpolitsei uurijad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)