Leisi sarivargad ootavad kohtuotsust (3)

Eile seisid Kuressaares kohtu ees kaks Läänemaalt pärit meest, keda süüdistatakse mitmetes vargustes, millest suurem osa pandi toime Leisis. Kuritöödega tekitati kahju üle 125 000 krooni.

“Tunnistan end süüdi,” ütles nii 40-aastane Robert kui ka tema 20-aastane kasupoeg Margus. Mõlemad mehed on 6. aprillist alates vahi all. Süüdistuse järgi tungisid mehed veebruarist kuni aprillini Leisi vallas sisse üheksasse majja. Samuti käisid nad vargil Kärlal, Pöidel, Laimjalas, Mustjalas ja Kaarma vallas. Peamiselt langesid saagiks mitmesugused tööriistad ja bensiin. Võtmata ei jäänud ka alkohol, riided, kodutehnika, õhupüssid, fotoaparaat ja paadimootor.

“Miks te ei söönud seda sööki, mis te tegite?” küsis kohtus üks kannatanu, kelle kodus mehed olid veetnud mitu tundi, teinud endale isegi süüa, kuid jätnud selle siis söömata. Teise kannatanu arvates oli imelik, et tema majja, kuhu ei oska tulla isegi oma kandi elanikud, mandrilt pärit mehed nii kiiresti tee leidsid. “Kes teie teejuht oli?” tahtis kannatanu kohtus teada, kuid sai kohtualuselt vastuseks vaid, et nad sattusid sinnakanti juhuslikult ja ööbisid autos.

Varastatud kraami toimetasid mehed mandrile ja üritasid müüa Kuldse Börsi kuulutuste kaudu.
Mõlemad mehed on varem kriminaalkorras karistatud ja ka reaalselt vanglas istunud.
Prokurör Svetlana Maripuu palus kohtul mehed süüdi tunnistada ja nõudis neile reaalset vanglakaristust. Varem 12 korral karistatud Robertile palus prokurör mõista kolme aasta ja nelja kuu pikkuse vangistuse, millele lisandub varasemalt mõistetud viie kuu pikkune vangistus, millest mees tingimisi vabastatud oli.

Margusele nõudis prokurör kolme aastat. Lisaks palus prokurör mõista välja kannatanutele tekitatud kahju, mida on üle 125 000 krooni.
Kaitsjad palusid kohtul kergendava asjaoluna arvesse võtta mõlema mehe ausat ülestunnistust ja puhtsüdamlikku kahetsust. Kohus langetab otsuse oktoobri lõpus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)