Orissaares pole välistatud suur koalitsioon (1)

Orissaares valimistel seitse volikogukohta saanud Reformierakonna juhtfiguur Aarne Põlluäär kinnitas, et läbirääkimised volikogusse sama palju kohti saanud Keskerakonnaga kestavad nädala lõpuni.

“Üks etapp on jälle läbitud, kuid ikka ei ütle ma midagi kindlat ja vaevalt enne esmaspäeva üldse midagi öelda on,” sõnas Põlluäär, kes sai valimistel 142 häält.
“Kui poleks millestki läbi rääkida, siis me ei räägiks nendega,” ütles ta vastuseks küsimusele, kuivõrd on Orissaares võimalik suure Keskerakonna-Reformierakonna võimuliidu sünd.

Keskerakonna nimekirjas valimistel Orissaare suurima saagi, 175 häält kogunud Raimu Aardam ütles Oma Saarele, et küsimus on tõepoolest praegu selles, kas kaks suurt jõudu suudaksid Orissaares võimu jagada. “Kui me oleme selle esmaspäevaks selgeks saanud ja selgub, et see oleks võimalik, siis räägime edasi ametikohtadest ja muudest positsioonidest,” lausus Aardam pärast eilset poolteist tundi kestnud kohtumist.
Reformierakond on rääkinud ka ainsana IRL-i nimekirjast volikokku pääsenud Kristjan Kanaga, kelle seisukohtadega paljud Reformierakonna seisukohad Põlluääre sõnul ühtivad.

Oma Saare teemapüstitust, kuivõrd on võimalik Orissaares sellise võimuliidu sünd, kus opositsiooni üldse polegi, ei soovinud Aarne Põlluäär sõnagagi kommenteerida.
Orissaares tekkinud võimuvahekord, kus eri poolte osakaal on võrdne ja kaalukeeleks vaid üks inimene kolmandast jõust, on Saare maakonnas erakordne. Samuti pole varem tulnud ette olukorda, kus lepitakse kokku laiapõhjalises koalitsioonis ja opositsiooni jääb vaid üks inimene, nagu Orissaares võib juhtuda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)