Olena loomad jooksevad laiali (35)

Olena loomad jooksevad laiali

KADUNUD! Olena Voolu loomapargist Muratsis on lahkunud pruun lehm, kes on maatõugu, kel on üll sinine vihmatekk ja kaelas kell. Olena Vool palub kõiki, kes looma näevad, helistada telefonil 56 207 064. Samal numbril võivad helistada ka inimesed, kes soovivad loomaparki aidata.

Kadunud mustale sokule ja neljale valgele utele lisandus eile sinist vihmatekki kandev pruun lehm, kes Muratsis asuvast Olena Voolu loomapargist plehku pani.

“Ma usun, et lähiajal lähevad ka hobused,” ütles MTÜ Olena Loomapark omanik Olena Vool, selgitades, et põhjuseks on see, et loomadel ei ole enam süüa ja pole ka peavarju ning nad ootavad külma vihma ja tuule käes inimeste abi.

Kas kadunud lehm jalutas ise minema või viis keegi looma ära, seda Olena Vool kindlalt ei tea. “Ma otsisin lehma ise, kuid ei leidnud,” ütles ta.
“Õige lahendus oleks see, kui kõik läheb nii, nagu on ette planeeritud,” rääkis Olena Vool, lisades, et loomad vajavad talveks hooneid ja ka heina kohale toomine on hädavajalik, sest pargi territooriumil on rohi otsas. Seega võivad ka hobused iga hetk läbi traataia minema minna, tekitades probleeme.

“Ei oska praegu midagi öelda,” sõnas ka Kaarma abivallavanem Kairi Niit, kelle sõnul ei ole vallale kadunud lehmast keegi veel teada andnud. Ta lisas, et Olena Voolu loomadega tegeleb loomakaitse.
Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson ütles, et keskusele ei ole viimasel ajal Voolu loomadest teateid laekunud ning seega ei ole ka neil põhjust midagi ette võtta.

“Ma ei oska öelda, et meie seal lähiajal midagi ette võtame, sest meile ei ole mingisuguseid kaebusi või pöördumisi tulnud,” sõnas Jürisson, selgitades, et Olena loomi on käidud kohapeal kontrollimas ja siis oli seal kõik nõuetekohane. “Eks ta loomaarmastaja inimene on,” nentis Jürisson.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)