Angla postmark saadeti maailma

Angla postmark saadeti maailma

LEISI VALLA MAGNET: Nii Leisi valla arendusnõunik Andres Jalakas (vasakul) kui ka Angla tuulikumäe arendaja Alver Sagur tõdesid Eesti Postilt saadud suurendatud postmarki käes hoides, et Angla tuulikud on turistide jaoks magnet.

Uut postmarki sarjast “Veskid – Angla tuulik” esitlesid eile Leisi postkontoris Eesti Posti postiteenuste divisjoni jaevõrgujuht Sirli Seliov ja Saaremaa piirkondliku postkontori juhataja Mare Mägi.

Poolsada Angla tuulikumäe pildiga ümbrikku, millele kleebitud eile müügile tulnud postmark Vilidu tuuliku kujutisega ja mis tembeldatud eripitsatiga, postitas eile maailma erinevatesse paikadesse saatmiseks just selle eritempli saamiseks Tallinnast Leisi sõitnud filatelist Jüri Tomson.

Margi saamisloost andis ülevaate MTÜ Angla Tuulikumägi pärandkultuurikeskuse perenaine Anu Noor, kes rõhutas, et mark on peale filatelistide väga suure väärtusega ka turistide jaoks.
Esimese tembeldatud margiga ümbriku andis Sirli Seliov tuulikute haldaja, MTÜ Angla Tuulikumägi juhatuse esimehele Alver Sagurile, kellel tuli vastu võtta ka Vilidu tuuliku kujutisega “suurendatud” postmark ehk teisisõnu margi suur makett.

“See ei ole tähtis asi mitte üksnes Leisi valla, vaid kogu Saaremaa ja Eesti jaoks. Angla tuulikute pildiga ja Vilidu veskit kujutava margiga ümbrikud lähevad juba täna laia maailma teele. Saadetise saaja vaatab kirja kätte saades kohe, mis ümbrikul ja margil kujutatud,” arutles Leisi valla arendusnõunik Andres Jalakas.
Postmargi “Veskid – Angla tuulik” on kujundanud kunstnik Indrek Ilves. Selle trükiarv on 40 000 ja nominaalväärtus 5.50.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)