Toomas Takkis tahab KG-sse revisjoni (10)

Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis saatis eelmisel nädalal kirja veel valimata Kuressaare linnavolikogu järgmisele koosseisule, paludes esimesel võimalusel saata uus revisjonikomisjon revideerima tema juhitavat kooli.

Takkis põhjendab oma palvet sellega, et tahab kummutada meedias esinenud väiteid, nagu takistaks tema nii linnavolikogu esimehena kui ka KG direktorina töötades revisjoni läbiviimist.
Takkis ütleb, et revisjonikomisjoni esimees Lea Kuldsepp püüdis enne [möödunud] pühapäevaseid valimisi kahel korral saata KG-sse selgelt poliitiliselt kallutatud revisjoni.

“Meedias püüdis Kuldsepp & CO otseseid valesid ja pooltõdesid esitades igati jätta muljet Kuressaare gümnaasiumist kui kontrollivälisest asutusest,” kirjutab Takkis oma pöördumises ja kinnitab, et on need otsustavalt ümber lükanud. Tema arvates väärib märkimist, et teema tõsteti üles vahetult enne kohalikke valimisi. “Selle ajastuse eesmärk oli selge ja läbinähtav – noppida plusspunkte enne valimisi,” märgib valimistel IRL-i esinumbrina esinenud Takkis.

Kirjale on Takkis lisanud KG kontrollimiste viimase kümne aasta loetelu. “Väited kontrollivälisest asutusest ja kontrollimise takistamisest ei ole tõsiseltvõetavad,” kirjutab ta.
Lea Kuldsepp, keda Toomas Takkis kirjas süüdistab, lükkas kõik väited ümber. “See on absoluutselt alusetu,” ütles Kuldsepp valede ja pooltõdede esitamise väite, poliitilise kallutatuse ja revisjoni valimistega sidumise kohta.

Kuldsepp pidas Takkise kirja pigem taktikaliseks käiguks, et ennast ikka puhtana näidata. “Pärast saab öelda, et näete, ma ise kutsusin revisjoni,” ütles Kuldsepp, lisades veel, et Takkis ise jätab asjad lõpuni rääkimata.
Nii oli Takkis Kadi raadios öelnud, et ei ole volikogu esimehena revisjoni takistanud, kirjutades 24. septembril kontrollülesandele alla. Kuldsepp väitis, et Toomas Takkis jättis jutu lõpuni rääkimata ja lisamata selle, et kui selgus, et valitud audiitor ei sobi, siis otsiti uus ja koostati uus kontrollülesanne. Sellele jättis volikogu esimees siiski alla kirjutamata, viidates ajapuudusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)