Sõnajalgade helikopter tekitab naabrites jätkuvalt nördimust (19)

Naaberkinnistuste omanikud on jätkuvalt vastu vendade Sõnajalgade plaanile rajada Imara külasse helikopteriplats.

“Kopteri ülelennud, maandumised ja õhkutõusmised tekitavad suurt müra ja kergitavad üles tolmu, mis häirib naabreid. Häiritud on ka karjatatavad koduloomad,” kurdavad Salme vallavalitsusele saadetud kirjas Imara küla elanikud.

Pöördumisele allakirjutanute sõnul pole vennad Sõnajalad seni arvestanud Imara küla alaliste elanike ja suvitajate palvega lõpetada külaelanikega kooskõlastamata lennuharjutused elumajade ja suvilate kohal. Samas on Sõnajalad teinud Välja kinnistul platsi rajamiseks juba reaalseid töid (raie, niitmine, pinnase rullimine), ehkki vald pole neile selleks veel ehitusluba väljastanud.

Imara elanikud on seisukohal, et Imara küla ei ole sobiv paik lennuliikluse pidamiseks ega arendamiseks. Arvestades kopteriväljakuga kaasnevaid mõjusid ja lennundusseadusest tulenevaid piiranguid kopteriplatsi naaberkinnistutele, leiavad pöördumisele allakirjutanud, et kopteriväljaku rajamiseks peaks vald algatama detailplaneeringu, mille menetlemise käigus saavad ka naabrid oma seisukoha välja öelda.

Salme valla ehitus- ja maanõuniku Jüri Kluge sõnul peab vald kõikide kohalike inimeste muret tõsiselt võtma ja nende muredega arvestama. Teisalt asub kopteriplats lähimast naabrist 300 m kaugusel, mistõttu tekib küsimus, kui häiriv see helikopter siis ikkagi on.
Kluge sõnul on vallal kopteriplatsi ehitusloa väljastamisest väga keeruline keelduda, sest kopteriplatsi projekti on juba kooskõlastanud lennuamet, keskkonnaamet ja maa-amet, kes muuhulgas leiab, et kopteriplats ei tekita naaberkinnistu omanikele kitsendusi.

Küll aga puudub vendadel Sõnajalgadel kopteriplatsi rajamiseks kinnistu kaasomaniku kooskõlastus ja seda kavatseb vald kindlasti nõuda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)