Pritsumaja rentnik jäi omanikule 700 000 võlgu (22)

Pritsumaja rentnik jäi omanikule 700 000 võlgu

VÕLAD JÄID MAHA: OÜ Pritsumaja pankroti põhjustas väike läbimüük, mis oli tavapärase suvega võrreldes tänavu umbes 40% väiksem.

Kuressaare südalinnas asuvas pritsumaja hoones on juba paar nädalat taas avatud söögikoht, kuid seda ei pea enam eelmine rentnik, vaid maja omanik ise.

Omaniku sõnul lahkus eelmine rentnik ootamatult ja jäi omanikule erinevate asjade eest võlgu ligi kolmveerand miljonit krooni. Ruume rentinud firma OÜ Kuressaare Pritsumaja pankrot kuulutati välja septembri lõpus, kuid firma üks esindaja kinnitab, et võlgu nad ei jäänud.
Krediidiinfo kohaselt jäi OÜ Kuressaare Pritsumaja võlgu ka maksuametile, ja seda 502 000 krooni jagu.

Pritsumaja hoone omanik Guido Grass loetles kokku 740 000 krooni eest maksmata kommunaalarveid, rendivõla, lepingutrahvi ja nõude lõhutud seina parandamise eest.
“Kommunaalmaksud ja kõik maksed jäeti osaliselt tasumata, lisaks rendimaksed ja viivised,” rääkis Grass.

“Ega see käitumine 15. augustil ilus küll ei olnud,” meenutas omanik, kelle väitel otsustas rentnik just siis päevapealt lihtsalt võlad talle jätta ja välja astuda, eelnevalt suvekasumid välja tõmmates.
Kuna omanikul hetkel ühtegi rentnikku silmapiiril pole, tegutseb praegune söögikoht tema enda juhtimise all. Võlgade sissenõudmiseks ta kohtusse minna aga ei kavatse.

“Ei ole võtta kuskilt midagi,” arvas Grass, kelle sõnul võib ju kohtusse minna, aga hagi tasu on juba 20 protsenti ja see on 740 000-kroonise nõude korral 140 000 krooni.
Pritsumaja OÜ tegid tema sõnul samad ettevõtjad, kes peavad veel Divat ja Vaekoja pubi. “Ilmselt on soomlastel komme niimoodi eestlastele müts pähe tõmmata,” ohkas Grass. “Selline mees on tegutsenud siin juba aastaid, ehitab linna äärde maju ja toimetab,” imestas ta.

Pritsumaja rentnikuks olnud firma OÜ Kuressaare Pritsumaja juhatuse liige Antti Laine nimetas süüdistust võlgu olemises rumalaks. “Tema on kõik rendirahad kätte saanud,” ütles Laine, pidades silmas majas tegutsemise aja eest makstud renti. “Mina ei ole temale midagi võlgu.”
Laine on ise Saaremaal viibides samuti kuulnud juttusid, et tema firma jäi Grassile võlgu. “Ma ei saa aru, miks ta selliseid jutte räägib.”
Antti Laine märkis siiski, et Grass oli rentnikule teinud ohtralt viivisarveid talvel paariks nädalaks maksmata jäänud rendi pärast, kuid kinnitas, et söögikoha tegutsemise ajal küsitud rendid on kõik makstud.

Selle kohta, miks omanik räägib 700 000-kroonisest võlast, arvas Laine, et Grass luges sinna hulka pärast lepingu lõpetamist saamata jäänud rendi. Varem olevat Laine andmeil lepitud kokku renditingimused kolmeks aastaks, kuid rentnik lahkus poole pealt. Tema sõnul lõpetas lepingu Grass ise, mitte tema ei loobunud, ning küsib nüüd renti majas mitte oldud aja eest.
Laine sõnul oli rendisumma 60 000 krooni kuus, mis oli tema jaoks väga palju. “Me olime siin umbes 1,5 aastat, oleme maksnud 900 000 krooni temale renti,” tõi Laine välja.

Evely Aavik, Sergo Selder

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)