Nasvale plaanitakse rajada avalik sadam (1)

Kaarma vallavalitsus peab kootöös Nasva külaseltsiga plaani rajada Nasvale avalikuks kasutuseks mõeldud sadam ja kalandusmuuseum.
Nasva mereturismiettevõtja Hillar Lipp ütles Oma Saarele, et sadama väljaarendamiseks on kaks varianti, millest üks näeb ette olemasoleva Nasva paadisadama kordategemist ja teine uue sadama ehitamist küla merepoolsesse külge jõe äärde.

“Mehed küll merel käivad, kuid külakogukonnale laiemalt tegevust pole – see, et paat tuleb ja läheb, see on ka kõik,” lausus Hillar Lipp. Tema sõnul peab sadamas käima elu ja sadam peab pakkuma võimalusi tegeleda veega seotud harrastustega.
Plaanis on luua sadamasse korralik parkla ja võimalused paatide hoolduseks, vettelaskmiseks jms. Kavas on rajada Nasva kalandusajalugu kajastav muuseum.

Vana sadama kasuks räägib Lipu sõnul selle asukoht keset küla, ent takistuseks võib saada selle 1990-ndate alguses Saare Kalurilt erakätesse läinud sadama lai omanikering.
Kõigile sadama 23 osanikust ei pruugi meeldida, et Euroopa tugifondide ja valla raha kasutamine sadama arendamisel toob sadama omanikele kaasa kohustuse hoida sadamat avalikus kasutuses.

Juhul kui paadisadama omanikud sadama kordategemise plaaniga kaasa ei tule, on võimalus rajada sadam koos avaliku kooskäimiskoha ja laululavaga uuele maaüksusele küla merepoolsel küljel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)