Kuressaare võimuliit tuleb vanamoodne (42)

Kuressaares valimised võitnud reformierakondlaste tuumik otsustas eile, et täna asutakse võimuliidu moodustamiseks läbi rääkima senise partneri Isamaa ja Res Publica Liiduga.

“Räägime oma hea ja pikaajalise partneriga IRL-iga ja sotsidega, kelle esindaja Jaanis Prii volikokku valiti,” ütles Oma Saarele Reformierakonna nimekirjas 1290 häälega valimiste kõigi aegade rekordi püstitanud Urve Tiidus. Ta lisas, et valimiste võitjal tuleb rääkida kõigiga, kes rahvalt mandaadi saavad, seega võetakse ühendust ka Keskerakonnaga.
Reformierakond sai 21-liikmelises Kuressaare volikogus 10, IRL ja Keskerakond kumbki viis ja sotsid ühe koha.

Isikutest Tiidus rääkida ei soovinud, kuna ei taha, et partnerid enne läbirääkimisi üksikasju lehest loeksid.
Oma Saare andmeil saab linnavolikogu esimehe koha siiski IRL-i esinumber Toomas Takkis, ehkki Reformierakonna juhtpoliitik Jaanus Tamkivi viitas pühapäeva õhtul RE suurele edule viidates, et ka volikogu esimehe koht peaks jääma neile.
Samuti ei soovinud Tiidus spekuleerida teemal, kes võiksid kuuluda peale tema Kuressaare linna tippjuhtkonda.

Oma Saare andmeil on üks abilinnapeadest ka edasi Kalle Koov, kas aga viiakse täide plaan jätkata edaspidi ainult kahe abilinnapeaga ja kes oleks sellisel juhul nn pehmete valdkondade abilinnapea, ei ole teada.
“Spekulatsioonid on ajakirjanikele lubatud, kuid andke aega läbirääkimisteks partneritega ja aega arutada,” sõnas Urve Tiidus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)