Arhitektid taunivad Kahni portree äraviimist (1)

Eesti arhitektide liit (EAL) saatis Kuressaare linnavolikogule kirja, teatades, et ei poolda Kuressaare raekojas asuva Louis Kahni portree viimist kuhugi mujale, nagu on välja pakkunud linnavolikogu eetikakomisjon.

“Leiame, et see oleks äärmiselt kahetsusväärne ettevõtmine, kuna Louis Kahn on kindlasti üks kuulsamaid isikuid, kes Kuressaarest pärit, ja see tõsiasi on pigem väärt esile tõstmist kui mahavaikimist,” öeldakse EAL-i esimehe Ike Volkovi allkirja kandvas kirjas.

Arhitektide sõnul on Kahni näol tegu maailma arhitektuuri kujunemist ühe enim mõjutanud tegelasega ning tema loomingus on asjatundjad täheldanud ka Kuressaare mõju, kus Kahn veetis oma lapsepõlve.
Kirjas meenutatakse, et portreele hakati sobivat kohta otsima kohe, kui selgus, et Louis Kahni tütar 2006. aastal selle portree linnale kinkida tahab.

Kaaluti ka linna raamatukoguruume, kuid seal olnuks maal halvasti vaadeldav. Kokkuleppel Kuressaare linnavalitsusega leiti koht raekojas ja just sellest ruumist lähtudes telliti portreele ka raam.
“Loodame väga, et Louis Kahni portree jääb ka edaspidi tema isikule kohasele väärikale kohale,” seisab arhitektide liidu kirjas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)