Kärla jahimehed said loa Viidumäel metssigu küttida (16)

Keskkonnaamet andis nõusoleku Kärla jahimeeste seltsile ulukite arvukuse piiramiseks ehk jahipidamiseks Viidumäe looduskaitseala sihtkaitsevööndites.

Et aga ala on jagatud mitme jahiseltsi vahel ja teistel seltsidel sellist luba ei ole, pole jahimeeste sõnul sellest loast hetkel võitluses sigadega kasu.
Luba väljastatigi eelkõige metssigade tekitatud kahjustuste vähendamiseks. Nimelt ohustavad metssead, kes käpaliste juurikaid söövad, oluliselt looduskaitsealuseid taimi ja songivad üles puisniitude pinnast.
Lisaks sellele häirivad metssigade tekitatud kahjustused kaitseala elanikke ning sead rikuvad loodusradasid.

Luba kaitsevööndites jahti pidada on Kärla jahimeestele antud siiski mööndustega. Näiteks on inimestel keelatud viibida reservaatides ning ajujahti ei tohi pidada kaitseala vaatetorni ja matkarajatiste lähistel.
Viidumäe looduskaitseala jaguneb Kärla jahimeeste seltsi, riikliku jahimajandi, Üru jahiseltsi ja Lümanda jahiseltsi vahel. Kärla jahimeeste seltsi juhatuse liige Toivo Vaik tõi välja asjaolu, et kui jahipidamise luba on antud vaid Kärla seltsile ja piirangutega, siis ei ole sellest sigade arvukuse piiramisel palju kasu.

“Loom läheb sinna, kus on vaikne, kus keegi teda ei häiri,” sõnas ta. “Kui teeme ajujahti, võib siga vabalt reservaadis istuda.” Samamoodi võib siga pageda teise jahiseltsi maa peale. “Oleks hea, kui saaks kõigi seltsidega koos teha, seakahjustused on suured, kord tuleb majja lüüa,” ütles Vaik.
Keskkonnaameti looduskaitse juhtivspetsialist Marju Erit ütles, et hetkel on Viidumäe looduskaitsealal jahipidamise luba antud vaid Kärla jahiseltsile, sest nemad tundsid selle vastu ise huvi.

“Kui teised ka selle vastu huvi tunnevad, siis väljastatakse luba ka neile,” ütles ta. Konks on selles, et keskkonnaamet ei saa luba väljastada, kui puudub vastav avaldus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)