Kaabakas tulistas tiinele kassile püssikuuli pähe (29)

Kaabakas tulistas tiinele kassile püssikuuli pähe

 

Reede õhtul leidis Kuressaares Vallimaa tänavas elav naine oma maja juurest vigastatud emase kassi, keda oli õhupüssist tulistatud lagipähe.

Naine oli märganud juba neljapäeva õhtul, et nende õues oleval kolmevärvilisel kassil on midagi viga, kuid ei osanud asjale kohe tähelepanu pöörata. Järgmisel päeval otsustas ta looma aga lähemalt uurida ja viis kiisu loomakliinikusse, kus selgus, et kassi on õhupüssist pähe tulistatud.
Kuigi kassile just röntgenit ei tehtud, tundis kogenud tohter õhupüssi kuuli augu kohe ära.

“Ükski loom ei hammusta teist kahe kõrva vahelt ja keset lagipead, nii et teeb vaid ühe augu,” rääkis kassi aidanud loomaarst Lea Hioväin.
Tema sõnul käis kiisu kliinikus ka eile, sest tegemist oli tiine emase kassiga ja haigena ei suudaks ta oma poegade eest hoolitseda. Looma peremeest ei ole õnnestunud kindlaks teha. Kass paigutati hoiukodusse.
“Õhupüssikuuliga vigastatud kasse on palju,” ütles Lea Hioväin, lisades, et õhupüssid ei maksa tänapäeval midagi ja kahjuks on inimesi, kes lihtsalt elavad oma tapainstinkte välja.

Hioväina teeb väga murelikuks ka see, et neid kasse on küll ja küll, kellel õhupüssi kuulid on jätkuvalt sees, sest neid ei saagi välja lõigata.
“Mõni käib nii kui jõulupuu ringi, tinakuulid ihus ja elab terve elu nii, sest need kapselduvad sinna ära ja kõiki välja lõigata ei saa,” tõi looma-arst näite.

Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul sai politsei 16. oktoobril teate selle kohta, et Kuressaares Vallimaa tänava ühes õues on õhupüssist tulistatud kassi ja loom viidi ravile loomakliinikusse.
“Politsei on juhtumi
uurimiseks alustanud väärteomenetlust,” lausus Mägi.

Loomad teevad peavalu

17. oktoobril teatati politseile, et Kuressaare lähedal Loode tammikus on hulkumas umbes 15 lammast, kes võivad auto alla jääda. Omanik viis loomad minema.
“Lisaks anti samal päeval teada ka Olena Voolu musta värvi fantoomkitsest,” ütles Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik Kadi raadiole, lisades, et nädalavahetusel oli ka kaks sõiduki kokkupõrget metsloomaga. Esimene neist Nasva külas rebasega ja teine Kuivastu maanteel metsseaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)