Oma saare mees Kabulis

Oma saare mees Kabulis

KINDRALI KÜLASKÄIK: Septembri viimastel päevadel külastas Afganistani Eesti kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots.

Afganistani elu käib endiselt valimistekeerises – presidendivalimiste lõplikke ametlikke tulemusi veel pole ning maailma ajakirjandus pajatab agaralt USA edasisest tegevusest Afganistanis.

Viimasest postitusest tänaseni on toimunud hulganisti kohtumisi – septembri lõpus käisid Kabulis nii Eesti suursaadik Afganistanis Harri Tiido kui ka kaitseväe juhataja kindral-leitnant Ants Laaneots. Lisaks viibis siin ka NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsioon, mille koosseisus oli ka riigikogu liige Sven Mikser. Erimissiooni juhile tähendas see suuremal või vähemal määral kõigi visiitidega tegelemist.

Esiteks tuleb korraldada kohtumisi ja programm paika panna. Kui kohtumisi on ette nähtud palju, siis on see justkui puzzle kokkupanek, sest kõigil on ju oma plaanid ning sujuva ajakava koostamine eeldab paindlikkust, loomingulisust ja kindlasti ka kannatlikkust.
Kui visiit kulgeb aga vastavalt kokkulepitud kavale, siis võib kohe kergemalt hingata – seda eriti Kabuli kontekstis, kus kohtumiste ajad võivad tihtipeale erinevatel põhjustel nihkuda või siis liikumine julgeolekuohu tõttu piiratud olla. Õnneks läksid kõik visiidid vägagi hästi.

Visiitidega tegelemine tähendab ka tihtipeale memo kirjutamist – igalt kohtumiselt olulisemate ja huvitavamate terade noppimine ja nende ühtseks tekstiks sidumine võtab samuti omajagu aega ja energiat. Peab ju memo olema loetav ja samas piisavalt pikk, et kõik oluline saaks kirja, ja samal ajal piisavalt lühike, et lugeja tähelepanu väga ära ei väsiks.

Mõnes mõttes ongi see kõige toredam hetk, kui saadad oma kokkuvõtte visiidist ära – selleks hetkeks oled juba mõtetes läbi töötanud selle, mis kohtumistel räägiti ja mis juhtus, ning silme eest jooksevad läbi ilmekamad seigad. Vähemalt minul on niimoodi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)