Maailma kõige seksikamate liidrite reitingut juhib Julia Tõmošenko

Maailma kõige seksikamate liidrite reitingut juhib Julia Tõmošenko

 

Sel nädalal leidsin netist veebilehekülje, kus on toodud poliitikute järjekordne pingerida. Tegemist on küllaltki omapärase reitinguga – see koosneb vaid praegu ametis olevatest riigipeadest ja valitsusjuhtidest, kusjuures pingerea koostamise aluseks on võetud nende seksikus, väline atraktiivsus (ingl k hotness). Nagu teada, on seksikus aga üks äärmiselt subjektiivne ja kiiresti haihtuv omadus. Seepärast tasukski kogu alljärgnevasse loosse suhtuda paraja huumoriga.

Tundub, et huumoriga võtavad asja ka veebilehekülje loojad ise. Nad väidavad, et maailm on liiga kaua kannatanud ebameeldivate ja inetute liidrite türannia tõttu. Et säärasele ebaõiglusele ja omavolile lõpp teha, tuleks võim anda kaunite ja võib-olla ka seksapiilsete inimeste kätte. Väärt nõuanne homsele valijale – viimasel ajal on ju ilusaid, sageli paraku küll retušeeritud fotosid meie volikogudesse pürgivatest inimestest liikvel olnud rohkesti. Seega on valik suur!

Alljärgneva pingerea paradoksaalsus seisneb aga selles, et mingitel seletamatutel põhjustel on sinna sattunud rohkesti neid valitsejaid, kes on tuntud oma julmuse poolest ja mis veel üllatavam – üsna sageli on need inimesed eespool demokraatlike riikide juhtpoliitikutest.

Kõige kuumem

Veebileheküljel Hottest Heads of States (vt http://hottestheadsofstate.wordpress.com/list/ ) toimunud hääletusel tunnistati maailma kõige seksikamaks tippliidriks Ukraina peaminister Julia Tõmošenko. Teisele kohale tuli Norra valitsusjuht Jens Stoltenberg ja kolmandale Bhutani kuningas, 28-aastane Jigme Khesar Namgyel Wangchuck.

Venemaa peaminister Vladimir Putin, kes alles hiljuti poseeris fotodel palja ülakehaga, ei pääsenud isegi esikümnesse, tulles 172 poliitiku hulgas alles 18. kohale. Paari kohaga edestas teda USA praegune president Barack Obama (15. koht), kuigi varem olid mitme välja-ande tehtud küsitlused näidanud, et tema seksikuse reiting on Putini omast madalam.

Samas on aga üllatav, et nii USA president kui ka Venemaa peaminister jäid alla Valgevene presidendile Alaksandr Lukašenkale, kes tuli 12. kohale. Samas platseerus armuafääride ja pleiboiliku käitumise poolest tuntud Itaalia peaminister Silvio Berlusconi alles 65. kohale.
Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy tuli 28. kohale, Gruusia liider Mihhail Saakašvili 35. kohale ja 41. positsioonilt leiame Afganistani presidendi Hamid Karzai. Saksamaa kantsler Angela Merkel on aga alles 109. kohal.

Eesti ja lähinaabrid

Eesti tipp-poliitikutest on seksikate pingeritta pääsenud vaid peaminister Andrus Ansip, kelle leiame 89. kohalt. Mitukümmend kohta temast eespool leiame Soome peaministri Matti Vanhaneni (38. koht). Siinkohal tasuks meenutada, et 2006. aastal lausus Prantsusmaa tookordne president Jacques Chirac ühes eravestluses sõnad, et Vanhanen olevat kõige seksikam Soome mees.

Eesti peaministrist eespool on Taani kuninganna Margrethe II (68. koht) ja Leedu president Dalia Grybauskaite (79. koht). Tagapool paiknevad aga Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf (98. koht) ja Läti president Valdis Zalters (159. koht).
Pingerea eelviimasele positsioonile platseerus Rooma paavst Benedictus XVI ja viimasele, 172. kohale tuli 67-aastane põdur Põhja-Korea kurikuulus liider Kim Jong-il.

Edetabeli võitjast

Seksikate poliitikute reiting sisaldab ka humoorikaid lühibiograafiaid. Nii näiteks on Julia Tõmošenko kohta kirjutatud, et nii seksikas on ta hakanud välja nägema alles viimastel aastatel. Varem oli ta “edukas naftamagnaat”, kes Ukraina maksumaksja arvelt oma rahakotti täitis. See omakorda võimaldas tal oma söögiisu lõpmatult rahuldada “mitmesuguste eksootiliste roogadega”.

Kuid ühel heal päeval olevat ta televiisoris näinud väga seksikat meest Viktor Juštšenkot, kes muide reitingusse ei pääsenud. Pärast seda olevat Julia oma elustiili kardinaalselt muutnud.
Edasi naljatavad veebilehekülje autorid, et alatud vene spioonid rikkusid mürgiga Juštšenko näo – põhjuseks olnud asjaolu, et Putin ei peatunud millegi ees, tulemaks vaid ise kõige seksikamaks tippliidriks.

Kuid Tõmošenko juba teadis, mida teha. Ta hakkas pidama dieeti, ostis endale mõned uued kleidid ja nii saigi temast valitsusjuht. Siit järeldus: selleks, et poliitikas karjääri teha ja valimised võita, pole vaimseid pingutusi eriti vaja.

 


 

ATRAKTIIVSEMAD

Esikümme:
1. Julia Tõmošenko – Ukraina peaminister
2. Jens Stoltenberg – Norra peaminister
3. Jigme Khesar Namgyel Wangchuck – Bhutani kuningas
4. Joseph Kabila – Kongo Demokraatliku Vabariigi president
5. Cristina Fernández de Kirchner – Argentina presient
6. Rafael Correa – Ecuadori president
7. Henri – Luksemburgi suurhertsog
8. Roosevelt Skerrit – Dominikaani Vabariigi peaminister
9. Gloria Macapagal-Arroyo – Filipiinide president
10. Bamir Topi – Albaania president

Veel seksikaid poliitikuid:
Alaksandr Lukašenka (12.), Barack Obama (15.), Vladimir Putin (18.), Nicolas Sarkozy (28.), Benjamin Netanyahu (31.), Mihhail Saakašvili (35.), Matti Vanhanen (38.), Hamid Karzai (41.), Mahmoud Ahmadinejad (48.), Nursultan Nazarbajev (55.), Gurbanguly Berdimuhammedow (59.), Silvio Berlusconi (65.), Margrethe II (68.), Dalia Grybauskaite (79.), Gordon Brown (84.), Andrus Ansip (89.), Hugo Chavez (97.), Carl XVI Gustaf (98.), Juan Carlos I (101.), Akihito (104.), Angela Merkel (109.), Lech Kaczynski (116.), Hosni Mubarak (104.), Valdis Zalters (159.), Raul Castro (169.), Benedictus XVI (171.), Kim Jong-il (172.).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)