Sooäär nimetab Delfit valetajaks

Riigikoguliige Imre Sooäär süüdistab internetiportaali Delfi valetamises, sest seal toodud uudisloos väideti tema mobiiliarve suuruseks 17 000 krooni.

“Riigikogu dokumentide väljavõtted tõestavad selgelt, et Delfi on lihtsalt valetanud. Ilmselt ei oska Delfi toimetajad matemaatikat või on tegu sihiliku laimuga, et valimistulemust mõjutada,” ütles Muhu volikokku pürgiv reformierakondlane Sooäär Oma Saarele.

Delfi peale pressinõukokku kaebuse esitanud Sooäär märkis, et Delfi oli lihtsalt konstrueerinud libauudise, nagu oleks ta tohutu summa eest telefonikõnesid võtnud.

“Delfi on püüdnud jätta pealkirjaga selgelt muljet, et minu kuuarve oli 17 000 krooni, sest keegi ei arvesta oma arveid kvartaalselt,” lausus Sooäär, kinnitades, et tal pole kunagi 17 000-krooniseid telefoniarveid olnud.
“See lihtsalt ei ole võimalik, sest mu telefoniarved kuus on olnud ainult paari tuhande krooni ringis, mis selles ametis on tavapärane. Suhtlen iga päev oma ringkonna inimestega,” ütles Sooäär.

Riigikogu raamatupidamise väljavõttest selgus, et Imre Sooääre mobiilikõnede keskmine kulu on olnud 2132 krooni kuus. Teise kvartali kuuarved kokku olid veidi üle 6200 krooni ehk kaks ja pool korda vähem kui Delfi väidetud 16 807,49 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)