Nasva klubi taastamine ootab avalikku konkurssi

2006. aasta jaanuaris põlenud Nasva klubi taastamine oli üleeile taas arutusel, kui asjast huvitatud koos istusid ja edasist tegevust paika panid.
Klubi esialgse ideekavandi suhtes jäi külarahvas eriarvamustele ja nüüd otsustati peagi välja kuulutada avalik konkurss.

Külaseltsi esimees Heiki Laid rääkis, et üleeilsel koosviibimisel arutatigi kõige rohkem seda, et tuleb korraldada eskiisprojekti avalik konkurss. Nii loodetakse leida sobivaim idee, millega edasi minna.

Otsest kuupäeva edasiseks tegutsemiseks paika ei pandud, kuid kondikava peaks koos olema paari nädala jooksul.

Külaselts võtab Laidi sõnul asju samm-sammult. “Kui konkurss on läbi ja mingi idee välja valitud, siis hakkame edasi minema,” sõnas ta. Külaseltsil on ootus suur ja selle esimehe sõnul tehakse kõik endast olenev, et klubi võimalikult kiiresti valmis saaks.

“Küla suurust arvestades on klubi väga vaja,” ütles Laid ja tõi näiteks, et praegu ei ole külas võimalik leida isegi kohalike valimiste ajaks ühiskondlikku kohta, kus inimene saaks oma hääle anda. “Nüüd pannakse valla poolt sõitma buss, mis viib linna valima.”

Nasva külavanem Arvi Tasa ütles, et klubis võiks olla sajakohaline saal ning ruumid külarahvale igasuguste kooskäimiste ja ringide jaoks.
Tasa avaldas heameelt, et praeguse plaani järgi tuleb klubi endisele kohale küla keskele, mitte metsa äärde, nagu vahepeal taheti.

“Ta peaks olema selline koht, kus nii vanal inimesel kui ka noortel oleks midagi teha,” märkis külavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)