Kuressaare gümnaasiumis oli Afganistani teemapäev

Kuressaare gümnaasiumis oli Afganistani teemapäev

ABITURIENDID RÄÄKISID AFGANISTANIST: Aulas toimunud esitlusel esines õpilastele Mareli Ots 12.c klassist. Abituriendid näitasid oma noorematele koolikaaslastele pilte sealsetest lastest ja koolidest ning õppimisvõimalustest.

12. oktoobril toimus Kuressaare gümnaasiumis Afganistani päev: koolisööklas pakuti Afganistani retsepti järgi valminud rooga ja vahetundide ajal näidati temaatilisi filme.

Afganistani-teema on Kuressaare gümnaasiumis päevakorral olnud seoses tänavu alanud kolmeaastase sõpruskoolide projektiga, kus osaleb nii Eesti kui ka Afganistani poole pealt kümme kooli.

Projekti koordineerib Jaan Tõnissoni instituut ning Kuressaare gümnaasiumi sõpruskooliks on Põhja-Afganistanis asuv Bibi Khadija tüdrukutekool.

KG-s on projekti üks vedaja õpetaja Madli-Maria Naulainen, kelle sõnul on Afganistani-projekti mõtteks tutvustada meie õpilastele sealset kultuuri ja näidata, et vaatamata sõjale elavad tavalised inimesed seal oma tavalist elu.

Nii näidati õpilastele vahetundides lühifilmi Afganistani kriketimeeskonna teekonnast maailmameistrivõistlustele, millest kujunes mängijatele esimene kokkupuude lääneliku maailmaga, stendidel tutvustati Afganistani kui riiki ning juba kuu aega on koolis üleval Õnne Pärli fotonäitus Afganistani igapäevaelust.

Tutvustavatest loengutest said õpilased teada, et Afganistani õpilased peavad tihti õppima kas telkides või lageda taeva all, sest sageli pole neil koolimaju ning vahel tuleb õpilastel kodust suisa oma tool kaasa võtta. Sellegipoolest on sealsed lapsed hariduse saamisest väga huvitatud.
Afganistani päeval oli kooli sööklast võimalik osta Afganistani retsepti järgi valminud kana-jogurtihautist. Sööklas telliti seda üsna palju ja roog sai päris kiiresti otsa. Nüüd mõeldakse koolis, et erinevate maade toitusid võiks sööklas edaspidigi pakkuda.

Afganistani päeva lõpetuseks esines gümnaasiumiõpilastele Tanel Rütman, kes oli hiljuti Eesti kaitseväe teabeohvitser Afganistanis.
Sõprusprojekt Afganistani kooliga kestab kolm aastat. Madli-Maria Naulainen rääkis, et nüüd on koolis välja kujunemas seltskond õpilasi, kes tahavad selle projektiga tegeleda ja hakkavad Afganistani õpilastega suhtlema.

Edaspidi jätkub ka mitmesuguste külaliste kutsumine kooli, et samast teemast rääkida. Järgmisele nädalale on planeeritud Tanel Sepa esinemine, kes on Eesti Vabariigi asjur Afganistanis. Juba on sõlmitud kokkulepe Kristi Ockbaga, kes töötab Jaan Tõnissoni instituudis ja tuleb õpilastele rääkima islamimaailmast ja -usust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)