Vastvalminud teele satub ohtlikku kruusa (9)

Vastvalminud teele satub ohtlikku kruusa

KIVIPURU LENDAB: Teedekeskus soovitab selle vältimiseks teepeenart mitte lõigata.

Oma Saare poole pöördus murega lehelugeja Toivo, kes kurtis, et Kuressaare külje all Kihelkonna maantee ringteel on nii palju lahtist kivipuru, et ringilt väljuvad autod lennutavad seda teiste autode pihta.

“Eile sain mina linna tulles sellise matsu vastu auto vasakpoolset tagaust, et märk jäi külge,” teatas Toivo ning uuris, kelle asi oleks jälgida, et sellist lahtist sodi teedel ei oleks.

Lääne teedekeskuse Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus tõi kivide teele sattumise võimalike põhjustena välja kaks asjaolu: nende pudenemise veokite kastist ja üldise kehva liikluskultuuri. Viimase all peab ta silmas osa autojuhtide kommet ringteele sõites teepeenart lõigata.
“Seal on peenrad värsked ja ratastega tuuakse materjali tee peale,” ütles Magus, kes on sama märganud paljudel ristmikel. Sellegipoolest rõhutas ta, et teed peavad puhtad olema.

Kihelkonna maantee ringi korrashoid on AS-i Saaremaa Teed vastutada. Ettevõtte juhatuse liikme Üllar Seemani sõnul puhastatakse kõnealust ringteed lepingu järgi kaks korda kuus, mis on selle ringi kohta piisav.
Viimati tehti seda möödunud kuu lõpus, kui vastvalminud teed märgistama hakati. Lähiajal peakski tema sõnul sel ringil taas puhastamine toimuma. Seeman kinnitas, et puhastamise ajal koristatakse sodi ka sõidusuundade vaheliselt alalt ja teepervelt.

Plaanipärasele puhastamisele lisanduvad võimalikud erijuhud, kui autodelt on teele lennanud midagi liiklust takistavat. Sellisel juhul tuleb pöörduda kas otse Saaremaa Teede poole või maanteeinfosse, kust teave edasi saadetakse.
Ka Seemani hinnangul satub kruus teele koormatest ja teepervelt ning seda on näha kõigil ringteedel. “Põhimõtteliselt taandub see autojuhile, tema peab õige kiirusega sõitma, et koormast ei pudeneks,” rääkis ta. Lisaks võiks jälgida, et koormad liiga suured ei oleks.

Samamoodi peavad autojuhid tema sõnul jälgima, et nad teepervele ei sõidaks, sest eriti just uute teede pervel on värske kruus, mis pole jõudnud korralikult kinnistuda. “Ega seal muid lahendusi ei ole, muidu on varsti teepeenar tühjaks sõidetud,” ütles Üllar Seeman.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)