Naisrühm Tõllu Tütred pidas 10. sünnipäeva (1)

Naisrühm Tõllu Tütred pidas 10. sünnipäeva

NAISRÜHM TÕLLU TÜTRED: Vasakult Maarika Toomel, Enda Torga, Silja Vällo, Ave Väli, Elle Mäe, Raja Gumanenko, Svetlana Lepik, Reet Heinmets, Juta Reinvald, Kadriann Saar.

Reede õhtul kogunes Kihelkonna uhkesse rahvamajja sadakond inimest, et üheskoos tähistada naistantsurühma Tõllu Tütred kümnendat sünnipäeva, seda koos armastatud laulumemme Kihnu Virve ja tema pereansambli, tunnustatud muusiku Olavi Kõrre ning Pärnu suupilliklubi Piccolo rahvaliku muusika pundiga Piccolo Folk.

Kihelkonna rahvamaja juhataja Margus Kõrgesaar ütles avasõnad ja pidu võiski alata. Tõllu Tütred tõid publikule näha kümne aasta jooksul õpitu, nii oma uuemaid kui ka vanemaid tantse.
2007. aastast naisrühma eesotsas olnud Enda Torga ütles, et naisrühm saab kokku kord nädalas, harjutatakse nii, kuidas võimalik. “Naised käivad vahetustega tööl ja päris keeruline on seetõttu kokku saada. Sellepärast me pole ka nii perfektsed, teeme rohkem oma lõbuks,” lausus ta. Juhendaja sõnul on Tõllu Tütarde läbi aegade lemmiktants olnud “Vigala reinlender”, mida nad on alati heameelega tantsinud.

Küsimusele, et mis ajab naised õhtul kodust välja, vastas Enda Torga, et tema on see, kes peab kodust välja tulema. “Tegelikult on see minu jaoks teine keskkond ja seltskond. Vahel on nii, et näen, kuidas tüdrukud tulevad töölt, nad on väsinud, neidudel suunurgad allapoole, ja siis, kui poole tunni pärast on nägu nalja täis, järelikult oli põhjust tulla. Nad tantsivad ennast rõõmsaks,” mõtiskles juhendaja, kes ise alguses naisrühmas tantsis.
Elle Mäe, kes kirjutab naisrühma kroonikat ja on tantsinud Tõllu Tütardes algusaegadest peale, ütles, et teda ajab tegelikult tantsuproovi see, et teised kõik tulevad. “Rühma ei saa alt vedada. Paraku kõigil meil seda tunnet ei ole ja see teebki asja keeruliseks,” lisas ta.

26. jaanuaril 1999. aastal tosina tantsijaga alustanud tantsurühmast on viis naist – Ave Väli, Enda Torga, Elle Mäe, Silja Vällo, Juta Reinvald – tantsule truuks jäänud tänaseni. Esimesed kaheksa aastat juhendas rühma Külli Luup. Enda Torga asus tantsijaid juhendama häda sunnil, et rühm laiali ei läheks. Praeguseks tantsib rühmas kaheksa tegusat naist. See on ka põhjus, miks tänavu tantsupeole ei pürgitud.

Sellegipoolest on tantsukollektiiv esinenud nii siin kui seal, kaugeima välisreisi tegid naised aastal 2000 Soome sõprusvalda, käidud on ka Pärnus rahvusvahelisel tantsufestivalil ja korra on neid televiisoriski näidatud. Osaletakse ka ülemaailmsetel Vilsandi päevadel.
Oma sõpruskollektiivi tantsijatel küll pole, kuid läbi on käidud nimekaimuga, MTÜ-ga Tõllu Tütred.

Pärast sünnipäevalapse tund aega kestnud eeskava astus lavale Kihnu Virve pereansambel koos Olavi Kõrre ja Piccolo Folgiga. Lustakate vahepaladega kontserdi lõpetas ühine “Merepidu”, kus kihnlaste laulu saatel tantsisid lava ees ka Tõllu Tütred. Sünnipäevalast õnnitlesid vallavalitsus ja rahvamaja ning memmede tantsurühm Rukkilill.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 276 korda, sh täna 1)