Bussiliine ootavad muutused (2)

Maakonna bussiliine teenindavad ettevõtted kinnitavad, et reisijad saavad bussi sisenemisel osta bussijuhilt pileti(d) sihtkohta ning n-ö mitme pileti probleem esineb vaid Kuressaare bussijaamas. Saare maavalitsus plaanib lähiajal muuta ka liinivõrku, lähtudes kodanike ja omavalitsuste ettepanekutest.

AS-i Harjumaa Liinid Saaremaa osakonna juhataja Mati Maas ütles Oma Saarele, et ettevõtte teenindatavatel liinidel müüb bussijuht sõidu alguses reisijale kõik piletid. “Kui inimene sõidab näiteks Kuressaarest Mustjalga ja tahab pärast sõita sealt edasi sama bussiga, mis vahetab liininumbrit, siis juht müüb talle juba Kuressaares mõlemad piletid.

Seal on sees ka järgmise liini jätkamise soodustus ehk hinnast on maha arvestatud 7 krooni,” selgitas Maas. “Kui on ette tulnud mõni üksik juhus, kus inimesel tuleb ühe reisi jooksul kaks korda pilet osta, siis on meile helistatud ja me oleme need olukorrad ära lahendanud,” lisas ta.
AS-i GoBus Saaremaa osakonna juhi Margus Männiku sõnul on ettevõte täiendanud bussides kasutatavat tarkvara ning reisija saab bussi sisenedes osta bussijuhilt pileti soovitud sihtkohta.

“Kui inimene ostab pileti bussist, siis saab ta ühe pileti. Seda ka juhul, kui liin vahepeal numbrit vahetab,” ütles Männik.
Margus Männiku hinnangul on süsteem, kus bussiliin muudab vallakeskuses numbrit, reisijate jaoks ebamugav, sest Kuressaare bussijaamast ei saa osta piletit lõpp-punkti. Samuti võib selline olukord inimestele probleeme tekitada. “Kui sõiduplaanis on liin Kuressaarest Leisi, aga reisija tahab sõita Pammanasse, siis ta ei tule selle peale, et see liin algab Leisist, vaid jääb ootama bussi liinile väljumist Kuressaarest,” tõi Männik näite.

GoBusi seisukoht on, et Kuressaarest väljuv buss peaks sõitma lõpp-peatusse ühe liininumbri all ja sealt tagasi teise numbriga ning sõidu käigus ei ole otstarbekas liini numbrit muuta. “Rohkem kui kuu aega tagasi arutasime seda probleemi maavalitsuses ja leppisime kokku, et jätkame nende liinidega vanaviisi, aga tänase seisuga on see ainult jutu tasemele jäänudki,” rääkis Margus Männik. “Jääb selgusetuks, miks maavalitsus hakkas töötavat mehhanismi parandama – kui tervis on korras, ei ole ju mõtet tablette neelata,” lisas ta.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunik Virge Pihel ütles Oma Saarele, et maakonna bussiliine muudetakse lähiajal. “Näiteks kui on liin Kuressaare–Leisi ja liin Leisi–Jõiste, siis need pannakse kokku üheks liiniks,” lausus Pihel, kelle sõnul sõltuvad tehtavad muudatused täna ja homme toimuvatest nõupidamistest, kus saavad kokku valdade, vedajafirmade ja maavalitsuse esindajad. Pihel ütles, et liine ei tahetud muuta ükshaaval, vaid kõik muudatused viiakse sisse korraga.

Uut bussiliinide võrku koostades “jupitas” maavalitsus liinid sellepärast, et eristada maakonna- ja vallaliine. “Hüpoteetilises olukorras, kus meil ei pruugi olla riigieelarvelisi vahendeid, saaksime sel juhul vallaliinid võimalikult valutult anda üle valdadele või paluda neilt doteerimist teatud liiniosadele,” selgitas Pihel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)