Saarlase Taavi Väli mesi võitis Kuldse Maiuse konkursi (1)

Laupäeval toimus Põlvamaal Kanepi vallas Varbuse mõisa aidas esmakordselt magusakonkurss Kuldne Maius 2009, kus meekategoorias tunnistas rahvas parimaks saarlase Taavi Väli mesilast pärit mee.

Võistlustules oli 11 mett kõikjalt Eestist, meie maakonnast osales neli Saaremaa meetootjate ühingu liiget.
“Saaremaa mesi on kõige parem, see on elementaarne,” sõnas Aimar Lauge Saaremaa meetootjate ühingust, kes saarlaste mee mandrile võistlustele viis. Võistlustel andsid oma hinnangu tavalised inimesed rahva seast, kellele jagati kätte kokku 300 degusteerimistaldrikut erinevate toodetega. Lauge hinnangul teeb see tulemuse eriti objektiivseks, näidates, mis just tarbijale maitseb.

Parima mee tootja Taavi Väli ise võistlustel kohal ei käinud. Küll aga olid tal eile pärast seda, kui
uudis uhkest tiitlist levima hakkas, käed meevalamisega tööd täis. Eile pärastlõunaks oli ta meesõpradele juba üle 80 kilo mett müünud ning muu tegevuse jaoks ei paistnud aega jätkuvat.

“See oli mulle üllatus, ei oodanud, et võidab,” ütles Taavi Väli võiduka tulemuse kohta. “Inimesed on seni öelnud, et mul on väga hea maitsega mesi, aga kuskil väljas degusteerimisel pole see varem olnud.”
Mesiniku sõnul läks võistlustulle kõige tavalisem mesi, mis sai Aimar Laugele kiiruga kaasa antud, kui ta mandrile sõitma hakkas. “Võtsin kohe esimese püti laost ja ütlesin, et mesi on mesi,” meenutas Väli. Nagu hiljem selgus, oli see parim mesi.

Taavi Väli hakkas mesilastega tegelema 1991. aastal, kui sai vend Leevi Väli käest esimesed kaks mesilasperet. Nüüdseks on tal juba 90 peret ja plaan nende arvu veelgi suurendada.
Taavi Väli sõnul on meenõudlus viimastel aastatel kasvanud. Parima mee tiitli võitmine andis mehele nüüd kindlust juurde, et tootmist võib tõesti suurendada.

Parimaks valitud mesi on Kuressaares pidevalt olnud müügil aadressil Nooruse 39.
Võistluse teistes kategooriates valiti parimaks klassikaliseks šokolaadimaiuseks Võrumaalt Kubija hotell-loodusspaa trühvel Kubija ja parimaks uudistooteks Maiasmoka käsitöökomm Vana Tallinna trühvel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)