Juubelile läheneva Kallemäe kooli juurdeehitis sai nurgakivi (2)

Juubelile läheneva Kallemäe kooli juurdeehitis sai nurgakivi

KOOLI SÜMBOOLIKA, ÕPILASTE JA ÕPETAJATE NIMEKIRI: Kadestamisväärse koolijuhi staažiga (üle 40 aasta) Kallemäe kooli direktor Arvi Liik (vasakul) asetas metallsilindrisse kooli vimpli ning õpilaste ja õpetajate nimekirja. Silindrit hoiab Facio Ehituse projektijuht Kaarel Prikk.

“Alanud ehitus on Kallemäe kooli ajaloos üks tähtsamaid sündmusi. Tuleval aastal saab kool 70-aastaseks ning selleks juubeliks teeb riik tõelise kingituse – saame lõpuks kooli, kus on suurepärane õppida ja areneda,” märkis nurgakivi panekul enam kui 40 aastat kooli juhtinud Arvi Liik.

Kooli 1500-ruutmeetrisele juurdeehitisele panid nurgakivi koolijuht Arvi Liik, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Jaak
Saarniit, Saare maavanem Toomas Kasemaa ja Facio Ehitus AS-i tegevdirektor Riho Kalve.

18,9 miljonit krooni maksvasse kompleksi tuleb 338-ruutmeetrise põrandapinnaga (13x 26m) kümne meetri kõrgune võimla, toimetuleku- ja hooldeklassid, veeprotseduuride keskus 4×10 meetrise vesivõimlemise basseiniga, mulli- ja pärlivannidega.
Hoone teisele korrusele on projekteeritud enam kui 60-ruutmeetrise põrandapinnaga liikuvate vaheseintega olustikuõppe ja kodundusklass, mis sisustatakse vajalike seadmetega alates elektripliidist kuni õmblusmasinateni.
Õpilased saavad käsitöö-klassi, kus neile õpetatakse kõige lihtsamaid tööoperatsioone.

Ehitustööde käigus rekonstrueerib peatöövõtja Facio Ehitus täies ulatuses ka olemasoleva koolihoone, mille tulemusena luuakse Kallemäe kooli õpilastele kaasaegsed ja nende erivajadustele vastavad õppetingimused.
Juurdeehitusega luuakse võimalused kolmele toimetulekuklassile. Uus osa saab ka invanõuetele vastava lifti. Samuti rajatakse uus puurkaev, reoveepuhasti, uuendatakse kõik välistorustikud, mänguväljakud, rajatakse staadion ja väliklassid.

Kallemäe kooli rekonstrueerimise ja juurdeehituse projekti koostas AS Amhold. Arhitekt on Jane Pärnamaa.
Koolimaja valmib järgmise õpiaasta alguseks. Kallemäe kool on haridus- ja teadusministeeriumi hallatav põhikool hariduslike erivajadustega õpilastele võimaldamaks neil täita koolikohustust ja omandada põhiharidust.
Praegu õpib koolis 64 õpilast, neist 24 Kuressaares asuvas filiaalis, Kallemäel töötab neliteist õpetajat ja filiaalis on üheksa pedagoogi. Lapsed käivad Kallemäe koolis praktiliselt üle Saaremaa. Ühtegi Mandri-Eestist käivat õpilast kooli hingekirjas praegu ei ole.

“Oli aeg, kus Läänemaalt käis meie koolis 28 last,” meenutas direktor Liik.
Kallemäe koolis õpivad lapsed lihtsustatud õppekavade järgi. Arvi Liigi sõnul on väga paljud Kallemäe kooli lõpetanud läinud edasi õppima Kuressaare ametikooli, kus nad on omandanud vajalikud tööoskused.
“Eriti meeldib meie poistele lukksepa eriala. Nad võtavad seda väga tõsiselt ja neist saavad asjalikud töömehed,” kiitis direktor oma kooli õppureid.
Facio Ehituse tegevdirektori Riho Kalve sõnul teeb töökorralduse natuke keerukamaks see, et koolis toimub ehitamise ajal ka õppetöö.

“Objekt iseenesest ei ole keerukas. Ehitamine on nagu ehitamine ikka. Vana osa juures võib aga üllatusi ette tulla, sest seal tuleb meil vahelagesid lammutada ja uusi kandekonstruktsioone ehitada,” ütles Riho Kalve.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 99 korda, sh täna 1)