Saaremaa ralli võitsid Gross-Kraag. Tänak kaitses meistritiitlit. (lisatud fotod) (1)

Saaremaa ralli võitsid Gross-Kraag. Tänak kaitses meistritiitlit. (lisatud fotod)

PARIM MEESKOND: Poodiumi kaks esimest astet hõivanud Georg Gross (paremalt teine) ja Kristo Kraag (vasakult teine) ning Ott Tänak - Raigo Mõlder (vasakult esimene) sõidavad kõik Subaru Autospiritist meeskonna värves.
Foto: Raul Vinni

Reedel ja laupäeval toimunud Saaremaa rallil saavutasid esikoha Georg Gross ja Kristo Kraag, kellele järgnesid üldarvestuses N-rühma parimad Ott Tänak ja Raigo Mõlder. Kumbki võistluspaar kindlustas endale särava tulemusega ka meistritiitli.

Ford Focus WRC-autol võistelnud Georg Gross ja Kristo Kraag haarasid Saaremaa rallil liidrikoha viienda kiiruskatse järel, ega andnud seda käest kuni finišini. Hea tulemus tagas Grossile tiitlivõidu absoluutarvestuses.
Kodusel rallil teiseks tulnud Tänak kaotas küll 38,9 sekundiga meeskonnakaaslasele, kuid kindlustas endale N-rühma võidu ja ning kaitses Eesti meistritiitlit.”Võistlus oli päris karm, aga nüüd on tunne kerge,” ütles Subaru Imprezaga kihutanud Tänak.
Ott Tänak sõnas, et hooaja alguses peetud plaanides ei osanud ta kahest järjestikusest autoralli Eesti meistritiitlist unistadagi. “Teadsin, et kõigil Eestis toimuvatel etappidel ma ei osale ning seetõttu ei pidanud võimalikuks tiitli taaskordset püüdmist. Tegelikkus osutus aga oodatust palju paremaks. Aasta jooksul toimunud kuuest etapist osalesin neljal, millest piisas meistritiitli võiduks. Kodusel Saaremaa rallil kindlustatud meistritiitel on parim, mida ma edukalt hooajalt saada võisin,” sõnas järgmisest hooajast MM-rallidele pühenduv Ott Tänak.
Saarlastest said rallil rühmavõidu ka Toyota Starletil sõitvad Lembit Soe – Kalle Ahu, kes võidutsesid rahvuslikus E – rühmas.
Kolmanda kohaga lõpetas 42. Saaremaa Rally ekipaaž Egon Kaur – Erik Lepikson.
Kokku lõpetas 42. Saaremaa Ralli 79 rallipaari 135 startinust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)