Jäätmekeskus avati prügi sortides (1)

Jäätmekeskus avati prügi sortides

PRÜGI TAHAB SORTIMIST: Prügikoll (vasakul) jälgib, kuidas Ülo Veversil läheb biolagunevate jäätmete kogumine ja Urve Tiidusel paberi ja papi sortimine. Tiit Rettau (paremal) otsib pilguga ohtlikke jäätmeid ja Jaanus Tamkivi valmistub segapakendi korjamiseks.

Kudjape jäätmekeskuse avamisel rebiti eile traditsioonilise lindilõikamise asemel prügikotte ning pidulikku tseremooniat juhtinud prügikoll pani keskkonnaministri ja kohalike omavalitsuste esindajad prügi sortima.

End Kudjape prügila viimaseks “geoloogiks” nimetav prügikoll palus Jaanus Tamkivil, Urve Tiidusel, Ülo Veversil, Tiit Rettaul ja Terje Volkel liigiti sortida kaks kotitäit prügi.
Keskkonnaministri ülesandeks oli prügihunnikust välja korjata segapakend, Kuressaare linnapea keskendus paberile ja papile ning Kaarma vallavanem biolagunevatele jäätmetele. Pihtla valla majandusspetsialisti ülesandeks oli ära tunda ohtlikud jäätmed ja keskkonnainvesteeringute keskuse Saaremaa esindajal klaaspakend.

2,2-hektarilisel territooriumil paiknev Kudjape jäätmekeskus võtab vastu sorditud jäätmeid, samuti toimub seal liigiti kogutud jäätmete järelsortimine, elektroonikaromude ja suurjäätmete sortimine ning ladestamine, segaolmejäätmete pressimine ning vanarehvide vastuvõtmine ja ladestamine.

Jäätmekeskuses võetakse vastu ja ladestatakse ka metallijäätmeid, töödeldakse ja ladestatakse puidujäätmeid, toodetakse hakkepuitu, käideldakse ehitus- ja lammutusjäätmeid ning kogutakse ohtlikke jäätmeid. Kudjapel korraldab jäätmekäitlust AS Veolia Keskkonnateenused ning kliente oodatakse tööpäeviti kell 8–18 ja laupäeviti kell 10–15.

Kudjape jäätmekeskus läks maksma ligikaudu 44 miljonit krooni, millest 37,5 miljoni krooniga oli toeks keskkonnainvesteeringute keskus ning ülejäänud osas finantseerisid OÜ Saaremaa Prügila omanikomavalitsused Kuressaare linn, Kaarma vald ja Pihtla vald.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)