Lugeja kiri: Angeste talu tagastamise järjejutt (102)

Pikemalt oli sellest aastaid kestnud saagast juttu 13. märtsi Oma Saares. Hiljem on vallavanem Kalle Kolter lubanud omanikele lahkelt kõik tagasi anda. Oodaku ainult ära kohus, mis määraks ära ebaseadusliku valdaja Anne Jano õigusliku seisundi.

18. augustil lükati kohus edasi, ja seda kahel põhjusel: Mustjala vald leidis oma korralduses 28. juulil (viimasel päeval enne kollektiivpuhkust ja kolm nädalat enne kohtupäeva), et Angeste omanik on Eesti riik. Seega tuli mängu täiesti uus suund. Kui mitmes kord?

Eesti riigikantselei suunas Mustjala vallavalitsuse avalduse rahandusministeeriumile, kelle valitsemisalasse riigivara kuulub.
Teine moment – üks tunnistaja A. Koitmaa (siinkohal jurist Mihkel Tuus eksib, tunnistaja nimi on Urve Koitma) läks Tuusi väite kohaselt ette teatamata välismaale.

Järgmine kohtupäev oli määratud 15. septembriks, samuti Kuressaarde.
Seekord väidab Tuus, et U. Koitmaa ajas päevad segamini. Teine tunnistaja Harri Harjus sõitis rattaga kraavi.
Nüüd on kohtupäev määratud 12. oktoobriks Pärnusse.
Rahandusministeeriumi vastusest kohtule 4. septembril 2009. a loeme välja:

1. Angeste vara ei ole riigivara;
2. omandireformi aluste seaduse § 12 lg 1 alusel on isikud, kelle omandis on omandireformi objektiks olev õigusvastaselt võõrandatud vara, kohustatud selle õigustatud subjektile tagastama…
13. septembril 2009. a möödus kakskümmend aastat, kui Anne Jano nimele kirjutati Mustjala külanõukogus võltsitud dokumendi alusel Angeste talu. Kohus tunnistas 11.03.1997. a selle tehingu seadusevastaseks. Kohtuotsuse alusel tühistas külanõukogu seadusevastase otsuse 3.04.1997. a maavanem Jüri Saar.

Masu ajal oleks vajalik mõelda, et omandireform võeti ette EESTI VABARIIGI majanduse jalule aitamiseks.
Enne valimisi peab valla volikogu 50. juubeliistungi!

H. S.
(nimi toimetusele teada)

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)