Kuressaare plaanib rajada tööstuspargi (1)

Kuressaare linn küsib riigilt endale kaks Ringtee ääres asuvat maatükki eesmärgiga rajada sinna enam kui seitsmel hektaril laiuv tööstuspark.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et linnal on plaanis tööstuspark rajada Ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) toel. Hinnanguliselt võiks teede, valgustuse ja muu infra-struktuuri väljaehitamine maksta Koovi sõnul 30–35 miljonit krooni, millest linna omaosalus võiks moodustada 15 protsenti ehk ca 4,5 miljonit krooni.

Koov lisas, et kui varem poleks EAS saanud tööstuspargi rajamist rahaliselt toetada, siis augustis piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme tingimusi muudeti ja tööstusparkide rajamiseks tehtavad kulutused muudeti abikõlbulikuks.
Ainus probleem on praegu see, et 5,3 ha suurune Ringtee 7 ja 1,8-hektarine Ringtee 9 maatükk kuuluvad riigile ja maa-amet on algatanud seal ka detailplaneeringu.

“Kuna see on riigi maa, pandaks see tükikaupa enampakkumisele ja suure tõenäosusega ostavad kinnisvarafirmad selle siis endale,” märkis Koov.
Seetõttu pöördus linnavalitsus keskkonnaminister Jaanus Tamkivi poole, märkides, et “Kuressaare sotsiaalmajandusliku jätkusuutlikkuse tagamisel on maa-ala väljaarendamine olulise tähtsusega, kuna tootmisaladeks sobivate maaüksuste ressurss on väga piiratud”.

“Tööstuspargi väljaehitamisel saaks linn pakkuda seda investoritele, kes on hakanud Eestis ringi luusima,” rääkis Kalle Koov. “Linnal õnnestuks saada seeläbi täiendavaid töökohti, investeeringuid ja sissetulekut.”
Plaanitava tööstuspargi naabruses, üle tee Kaarma vallas asub Põlluvälja tehnopark, kuhu tehtud senine suurim investeering on
Bauhofi ehituskaupade market.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)