Kirik kaebas Leedo kohtusse (6)

Eesti Kristliku Nelipühi kiriku Tallinna kogudus pöördus kohtusse, et tagada oma kirikule vaba juurdepääs, mille Vjatšeslav Leedole kuuluv ettevõte oli sulgenud.

Vabaduse väljaku kõrval asuv kohvik ja parkla kuuluvad Leedole. Ajaleht Postimees kirjutas, et parkla ostis Leedo riigilt pool aastat tagasi avalikul oksjonil alghinnaga 4,5 miljonit krooni.
Tegemist oli aga ainsa kohaga, kustkaudu seni kirikulised, pulmalised, matuselised ja prügiautod samas asuvasse nelipühikirikusse pääsesid.
Leedo sõnul ei olnud tal selle vastu midagi, kuid soovis selle eest saada vaid kompensatsiooni.

“Kirikule endale kuulub ka seal üks parkla, millega nad teevad äri, ning see ei peaks kuidagi kirikutööga kokku käima,” ütles Leedo Postimehele.
Postimehe andmetel lasi Leedo oma maale parklapulga ette panna, kuid andis kirikuõpetajale võtme.
Kirik on jälle parklasse juba 180 000 krooni investeerinud, ning sellele summale lisa maksta tundub kirikule ebaõiglane.

Eesti Kristliku Nelipühi kiriku Tallinna koguduse juhatuse liikme Taavi Linnu sõnul on segi läinud õiguse ja õigluse suhe, ning teda pani imestama see, kuidas riik müüs ala sellistel tingimustel, teades, et tegemist on ainsa sissepääsuga kiriku juurde.
Kirik pöördus kohtusse ja mõlemad pooled ootavad esimest kohtuistungit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)