15-aastane varas ja kihutaja mõisteti aastaks trellide taha (9)

15-aastane varas ja kihutaja  mõisteti aastaks trellide taha

SÜÜTU KANNATAJA: 16-aastase isehakanud rallimehe kiiruskatsed linnatänavatel lõppesid plekimõlkimisega.

Eile pandi Kuressaare kohtumajas käed raudu 15-aastasel noormehel, kes tänavu suvel võttis purjuspäi salaja oma isa auto ning koos sõpradega Kärla valla poest alkoholi varastas.

Kuna noormeest oli juba tänavu kevadel peksmise eest kuue kuu pikkuse vangistusega tingimisi karistatud, siis tulebki tal nüüd minna kandma reaalset vanglakaristust.
Tema süütegusid on mitmel korral arutatud ka maakonna alaealiste komisjonis, kuid ükski mõjutusvahend ei ole noormeest seni pannud paremini käituma. Koos varasema karistusega tuleb tal nüüd ära kanda aastapikkune reaalne vangistus.

Lisaks 15-aastasele noorukile seisis eile kohtu ees veel kaks noormeest. Varem kriminaalkorras karistamata 17-aastasele mõisteti karistuseks viie kuu pikkune vangistus tingimisi 12- kuulise katseajaga.
Autoga avarii teinud 16-aastane noormees sai aga aasta pikkuse vangistuse tingimisi kaheaastase katseajaga ning temalt võeti kaheks aastaks juhtimisõigus. Samuti keelati tal võtta ühendust vangi mõistetud noormehega.

Kuriteoseeria sai alguse tänavu 7. juuli õhtul, kui 15-aastane alkoholijoobes noormees võttis oma isa auto võtmed ja auto ning sõitis sellega sõprade juurde. Esialgu sõideti autoga viiekesi niisama ringi Kuressaares, Nasval, Koimlas ja Praaklis. Õhtul väljus üks noormees autost.
Kuna autos oli vähe kütust, otsustasid noormehed tanklast ilma maksmata kütet võtta. See õnnestus neil kahes tanklas. Öösel läksid nad Kärla valla Kõrkküla poe juurde, lõhkusid aknaklaasi ja varastasid poest alkoholi ja karastusjooke, tekitades poele 4187 krooni kahju.

Järgmisel hommikul, kui auto omaniku poeg oli Kuressaares autost väljunud, jäid noorukid Talve tänava piirkonnas politseile silma ja neile anti märku peatuda. Sellele juht ei reageerinud ja alustas linna vahel põgenemist kiirusega kuni 100 km/h. Pärast ligi 10 minutit kestnud tagaajamist lõpetas alaealiste seikluse ühe Smuuli tänava elumaja aiapost. 

Sel hetkel sõiduki roolis olnud 16-a noormees sai põgenemise eest 20 ööpäeva pikkuse aresti.
Noormehe perekonnal tuleb hüvitada ka liiklusõnnetuses kannatada saanud sõiduauto maksumus, mille omanik hindas 80 000 kroonile.
Noorukit on varem kriminaalkorras karistatud juba kahel korral.

Esimene kord röövimise eest ja mullu oktoobris mõisteti talle kuue kuu pikkune reaalne vangistus selle eest, et ta võttis Nasvalt auto ja sõitis sellega Saaremaalt Tallinna.
Kõigil kolmel kohtualusel tuleb tasuda 3000 krooni sundraha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)