Sõbralik koer sai Kõinastul jõhkarditelt peksa ja kuuli (34)

Sõbralik koer sai Kõinastul jõhkarditelt peksa ja kuuli

LABRADOR LOONA: Sõbralik majavalvur pandi magama, sest talle tekitatud vigastused ei jätnud loomale elulootust.

Eelmisel nädalal matsid omanikud koera, keda tundmatu kaabakas või suisa mitu jõhkardit septembri keskpaigas Kõinastu laiul peksid ja õhupüssist halvavalt kubemesse lasid. Külaelanike sõnul oli labrador Loona väga sõbralik ning juhtunu tekitab õudu.

Koera perenaine Triin Eller sai õnnetu koera jõhkrast kohtlemisest teada poolteist kuni kaks nädalat pärast juhtunut, kui viis ta Tartusse loomaarsti juurde röntgenisse. Esialgu arvas perenaine, et koeral on tõsisem seljaviga, kuna ta ebaloomulikult longates käis ning looma tagajalad lõpuks justkui halvatuks jäid.

Röntgenpildist nägi loomaarst aga, et koerale oli õhupüssikuul kubemesse kihutatud. Lasu koht oli varjatud ning omanik polnud seda enne tähele pannud. Triin Elleri sõnul nägi loomaarst ära, et kuul oli lastud hetkel, kui koer lamas selili. Arst määras kuulihaava vanuseks maksimaalselt kaks nädalat.

Sel ajal elas lahke labrador saarel koos omaniku vanematega, omanik oli ise Tartus tööl. “Ema ütles, et ühel kahest päevast, kas 13. või 14. septembril kuulis ta laske, olid olnud plõksud, mitte jahilasud,” rääkis Triin Eller. “Sellest õhtust koer enam süüa ei tahtnud ja hakkas vaikselt lonkama.” 
 
Pandi magama

Loona oleks kuu aja pärast 7-aastaseks saanud, kuid arst talle enam elulootust ei andnud ning nüüd tuli paljukannatanud koer halastusest magama panna. Sellega aga lugu ei lõppenud. “Kui ta magama pandi, tuli kopsust verd,” meenutas Triin Eller.
“Arst ütles, et see saab juhtuda ainult siis, kui koera on pekstud.” Labrador Loona maeti eelmisel esmaspäeval.

Koera perenaine teatas peksmisest ja laskmisest ka saarevaht Roberta Ereltile, kes soovitas juhtunu asjus politseisse pöörduda. Omanik ei ole seda teinud kartuses, et kui uurimisprotsess pikale venib, tuleb juhtunut üha uuesti läbi elada.
Saarevahi sõnul on suviti saart külastavad inimesed olnud üha kultuursemad.

Kui mõne aasta eest kippusid Kõinastule tihti juhuslikud joomaseltskonnad, kellest jäid maha taarahunnikud, siis nüüd käib rohkem noorepoolseid loodushuvilisi, kes telgivad külaelanike juures.
“Kellelegi ei ole otsaette kirjutatud, kes on kahtlane, kes pole,” rääkis Erelt. “Mina ühtegi kahtlast inimest saarel veel kohanud ei ole.”
Septembrikuine koerapiinamine on tema jaoks õudne ja hirmutekitav. “Mis ajendab üht inimest sellist asja tegema, ma ei kujuta ette,” imestas saarevaht. “Ma ei leia õigustust sellisele inimesele!”

Nii omanik kui ka saarevaht rääkisid, et Loona oli ülisõbralik ja uudishimulik koer, kellele meeldis inimestega seltsida ning lasta end sügada ja silitada.
Koera laskmist ei ole saarerahva teada keegi pealt näinud. Mõned nägid saarevahi teada neil päevil saart külastamas seltskonda, kes seal autoga käis, kuid tõendeid kellelegi näpuga näitamiseks seni ei olevat.
Ka ei teadnud saarevaht, et sealkandis säärast jõhkrat tegu varem toime oleks pandud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)