Pritsimehed vuntsisid Valjala tuletõrjeautot (1)

“Vahetasime paagi ära, värvisime ja tegime remondi, et ülevaatuselt läbi läheks, praegu seisab asi paberite taga,” ütles Valjala valla pritsimeeste juht Jaanus Lipp.

Mehed remontisid autot oma vabast ajast. “Kevadel alustasime, suvi tuli vahele, siis polnud kellelgi aega ja nüüd tegi lõpliku remondi OÜ Valjala Sepikoda,” sõnas Lipp.

Valjalas oli juba kolhoosiajal tuletõrjeauto, mis pärast reforme vallale üle anti. Valjala vallavanem Kaido Kaasik ütles, et tänu kohalike meeste huvile ja valla toetusele on auto olnud töökorras kõik need aastad. “Saaremaa päästeteenistuse poolt on meile alati olnud toetus, kui mitte arvestada vahepealseid aastaid, mil keskvõim arvas, et professionaalset teenust saab ainult keskusest,” sõnas Kaasik. Õnneks olid kohapealsed otsustajad tema sõnul tulevikku vaatavad ja valla eelarves säilisid summad auto ülalpidamiseks.

Tänu kohalikule tuletõrjeautole hoiti ära suurem põleng Valjala alevikus ning see hajutas igasugused kahtlused auto vajalikkuses.
“Tänaseks päevaks on olemas koostööleping päästeteenistusega ja korraldatakse koolitusi. Meie tublid mehed on alati appi tulnud, kui nende poole on pöördutud ja kindlasti teevad nad seda ka tulevikus,” rääkis Kaasik. Auto remont maksis umbes 20 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)