Leisi toetab abipolitseinikke 20 000 krooniga (4)

Leisi vallavolikogu otsustas 20 000 krooniga toetada politseid, kaasamaks vallas turvalisuse tagamiseks abipolitseinikke.

“Silmas pidades turvalisust vallas, on ettepanek politseitöö toetamiseks eesmärgiga politseipatrulli tihendamiseks Leisi valla territooriumil ja hiljuti politseikooli lõpetanud Ahto Auliku rakendamiseks abipolitseinikuna korra tagamisel Leisi valla piirkonnas,” oli kirjas Leisi vallavolikogu otsuses.

Äsja politseikooli lõpetanud Aulikule Kuressaare politseijaoskonnas hetkel ametikohta ei ole. Leisi vallavolikogu esimehe Mart Mäekeri sõnul on Ahto Aulik noor ja ka vastava hariduse saanud inimene, keda saab siis oma valla kasuks tööle rakendada.
Mäeker lisas, et neil on politseiga aeg-ajalt ikka olnud väike infovahetus just sel teemal, kuidas paremini tagada vallas turvalisus.

“Kõige rohkem häirivad lõhkumised,” ütles Mäeker, märkides, et mõnda aega tagasi oli Leisi vald ka varaste sihtmärk, kuid pärast varaste tabamist on seal nüüd selles osas küll rahulikum, ent tulnud on uued mured.
“Lõhutakse avalikke teenuseid pakkuvaid hooneid, bussipeatusi, ning vandaalitsetakse ka rannas,” sõnas Mäeker.

“Kogukonna järelevalve jääb ka nõrgaks,” nentis vallavolikogu esimees, kelle sõnul on ka politseil vähe vahendeid, ning seetõttu volikogu otsustaski, et tuleb anda oma panus valla turvalisuse tagamiseks.
Raha otsustas volikogu eraldada vallaeelarve reservfondist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 9 korda, sh täna 1)